J&B City Remix

Rusza akcja J&B City Remix. Polska jest kolejnym krajem, gdzie zaproszeni do współpracy muzycy i producenci, w ramach akcji, tworzą klubowy utwór złożony z dźwięków miasta.

Obserwując ewolucję sceny muzycznej śmiało można powiedzieć, że 'muzyka miejska' istnieje i ma się świetnie. To szeroka kategoria łącząca wiele nurtów, różnych od siebie, ale posiadających jeden punkt wspólny: inspirację miejskim otoczeniem. Szukając nowych dróg, w poszukiwaniu oryginalnych sampli artyści prześcigają się w pomysłach. A one - dosłownie - leżą na ulicy. Trzeba tylko wytężyć słuch. Każdy z nas codziennie ma szansę wyłapać ze swojego otoczenia dźwięk, który może być wykorzystamy do stworzenia utworu. Co jeśli od myśli, przejdziemy do działań?

Już niebawem będziemy mieli okazję się przekonać. Rusza akcja J&B City Remix. Polska jest kolejnym krajem, gdzie zaproszeni do współpracy muzycy i producenci, w ramach akcji, tworzą klubowy utwór złożony z dźwięków miasta. Polskim reprezentantem, a zarazem muzycznym kuratorem projektu jest Pezet. Jeden z czołowych artystów rodzimej sceny hip-hop wspólnie z Auerem z zespołu The Lordz Team zajmie się produkcją utworu, który zawierać będzie miejskie dźwięki nagrywane przez publiczność. Zostanie on po zakończeniu konkursu wydany na kolekcjonerskim singlu winylowym. Uwieńczeniem całości będzie teledysk.

W akcji może wziąć udział każdy. Formuła jest prosta i wykorzystuje najbardziej funkcjonalne mechanizmy sieci w zakresie dzielenia się multimediami. Poprzez aplikację City Remix - http://goo.gl/XKCyA  dostępną na profilu marki fb/startapartypl - http://goo.gl/pLjWf  można zamieścić dźwięki miasta. W akcji J&B City Remix wziąć można udział korzystając z dowolnego urządzenia nagrywającego dźwięk i obraz. Użytkownicy iPhona mogą pobrać aplikację City Remix z appStore i korzystać z platformy bezpośrednio z telefonu. Za pośrednictwem facebookowej aplikacji należy je wgrać do systemu. Co dwa tygodnie publikowane będą filmy "wyzwania". Zadaniem uczestników jest im sprostać i szukać najbardziej użytecznych muzycznie materiałów. Na autorów, których nagrania zostaną wykorzystane w utworze J&B City Remix czekają atrakcyjne nagrody - konsola Playstation.

Unikalność inicjatywy bierze się z kilku czynników. Po pierwsze - to otwarty konkurs, gdzie każdy ma możliwość wzięcia udziału w profesjonalnej produkcji muzycznej z udziałem najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Pezet, czyli Paweł Kapliński ma na swoim koncie osiem płyt, w tym trzy powstałe we współpracy z Onarem, pod szyldem Płomień 81. Jego ostatni album, nagrany z Małolatem, wydany w październiku zeszłego roku nosił tytuł "Dziś w moim mieście". O popularności Pezeta mogą świadczyć liczby - jego oficjalny profil na Facebooku zgromadził prawie 310 000 fanów. Auer to bardzo dobrze rokujący młody producent sceny basowej. Ideą J&B City Remix jest pokazanie muzycznej esencji miasta we wszystkich krajach biorących udział w projekcie.

Jaka będzie polska mu zyka miasta? Przekonamy się po 9 marca 2012. Tyle czasu mają uczestnicy na poszukiwanie dźwięków. Kolejny miesiąc zajmie produkcja singla złożonego ze zwycięskich dźwięków.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- J&B? Whisky J&B? to jedna z najpopularniejszych na świecie szkockich whisky, której na całym świecie, w 2008 r. sprzedano 5.9 milionów 9 litrowych case'ów [według: Impact Databank]. Narodziny marki J&B miały miejsce około roku 1749, kiedy to Włoch z Bolonii - Giacomo Justerini wyruszył w świat za swoją ukochaną divą operową Margheritą Bellino aż do Londynu. Giacomo osiadł na stałe na wyspach jako handlowiec wina w Pall Mall, wspólnie ze swoim partnerem w interesach - George'm Johnsonem. Oboje zapoczątkowali modny dla tamtejszego szlachectwa catering. Kolejny przystanek szkockiej whisky, to rok 1831 i wykupienie biznesu od Johnsonów przez Alfreda Brooksa a tym samym przemianowanie marki na Justerini i Brooks.

J&B? Rare, jakie znamy dzisiaj, powstało w latach 30 XX wieku. W 1958 roku J&B? na dobre zagościło w Las Vegas. Wiele ówczesnych gwiazd sceny muzycznej, takich jak Frank Sinatra, Dean Matin, czy Sammy Davis Jr, było wielbicielami tego wyśmienitego alkoholu. Jego wyważony podczas wielu procedur, znakomity smak daje nam poczucie niezwykłej delikatności, a zarazem długotrwałości i satysfakcjonującego posmaku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diageo to producent i dystrybutor jednych z najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie,z kategorii alkoholi mocnych, win i piw. Firma posiada w swoim portfolio m.in. takie marki jak: Johnnie Walker, Guinness, Smirnoff, J&B, Baileys, José Cuervo, Tanqueray, Captain Morgan, Crown Royal, wina Beaulieu Vineyard i Sterling Vineyards. Diageo to międzynarodowa firma, notowana na giełdach w Nowym Jorku i Londynie, prowadząca sprzedaż w 180 krajach na całym świecie. Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek, wyników biznesowych można znaleźć na www.Diageo.com

Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia oraz informacje o inicjatywach związanych z tym tematem dostępne są na www.DinkIQ.com

SŁUCHAJ ROCK RADIA