The Casablanca Reworks Project

Młodzi producenci na nowo odkrywają dorobek legendarnej wytwórni Casablanca Records. Premiera ?The Casablanca Reworks Project? już 20 stycznia w Warszawie podczas imprezy Burn Studios.

Młodzi producenci na nowo odkrywają dorobek legendarnej wytwórni Casablanca Records. Premiera "The Casablanca Reworks Project" już 20 stycznia w Warszawie podczas imprezy Burn Studios.

Trudno znaleźć styl muzyczny, który lepiej opisuje szalone lata 70, niż disco. Niezaprzeczalną królową popularnego wcielenia disco była Donna Summer. Odkryta przez Giorgio Morodera (pioniera italo disco) jako kelnerka w Monachium szybko znalazła się w gronie największych gwiazd ówczesnego popu. Hity Donny Summer, jak "I Feel Love" czy "Hot Stuff", na stałe weszły do repertuaru stacji radiowych i klubów nocnych na całym świecie. Chociaż nieco zapomniane, disco spełnia swoją funkcję do dziś.

Styl, przez wielu traktowany jako "brzydkie kaczątko" popkultury, znalazł swoich wiernych fanów w środowisku producentów ambitnej, nowoczesnej muzyki elektronicznej. Z fascynacji brzmieniem macierzystej wytwórni Donny Summer - Casablanca Records, powstał projekt "The Casablanca Reworks Project". Wydawnictwo to stanowi zestaw nowych wersji mniej znanych utworów z katalogu Casablanca stworzonych przez muzyków i producentów związanych z prężną niemiecką oficyna muzyczną Gomma. Inicjatorem "The Casablanca Reworks Project" jest Burn Studios - globalna platforma twórców muzyki elektronicznej.

W projekcie wzięła udział Peaches - użyczając swojego kultowego wokalu w nowych editach piosenek Donny Summer, Michaela Sembello i Skatt Bros. W jednym z utworów, w partach klawiszowych, gościnnie wystąpił legendarny producent Casablanki - Harold Faltermeyer. Falermeyer odpowiedzialny jest za muzykę w takich klasycznych obrazach lat 80 jak "Top Gun" czy "Gliniarz z Beverly Hills".

Efekt międzypokoleniowej współpracy Burn Studios, Gomma i Casablanca Records usłyszeć będzie można podczas globalnej premiery projektu, która odbędzie się już 20 stycznia

w Warszawie. Podczas imprezy zobaczyć będzie można występy młodych producentów zaangażowanych w remiksy Casablanki - Munka, The Pheniomenal Handclap Band i Moulinex. Nie zabraknie światowej gwiazdy electro-popu - Peaches. Wieść niesie, że w Warszawie pojawi się sam Harold Faltermeyer.

"The Casablanca Reworks Project" to kolejna inicjatywa Burn Studios prezentująca to, co najciekawsze we współczesnej muzyce elektronicznej. Zaangażowanie Burna w scenę niezależną idzie w parze ze świadomością korzeni muzyki elektronicznej.

Kiedy, gdzie i jak ?

Piątek 20 stycznia 2012, Studio Las, Racjonalizacji 6/8, Warszawa

Bilety do zdobycia na antenie Radia Roxy już niedługo!

SŁUCHAJ ROCK RADIA