Bloodgroup na koncertach

Po rewelacyjnym występie jaki grupa dała na początku tego roku w krakowskim klubie klubie "Re", Islandczycy przyjadą do nas na 4 koncerty. W Krakowie zagrają 23 stycznia w klubie "Forty Kleparz".

Po rewelacyjnym występie jaki grupa dała na początku tego roku w krakowskim klubie klubie "Re", Islandczycy przyjadą do nas na 4 koncerty. W Krakowie zagrają 23 stycznia w klubie "Forty Kleparz".

Porównywani są do takich formacji jak The Knife, CSS oraz The XX, a muzyka Bloodgroup to intrygujący, podszyty niepokojem miks elektroniki i popu.

Ich kawałki potrafią być tak nostalgiczne jak Islandia, tak energetyczne jak najlepszy rock and roll i tak, piękne jak wokalistka zespołu Sunna Pórisdóttir.

Bloodgroup

22.1.2011 Warszawa "Powiększenie" 23.1.2012 Kraków "Forty Kleparz" 24.1.2011 Wrocław "Puzzle Klub" 25.1.2011 Poznań "Blue Note"

Ceny biletów na koncert w Krakowie: 30 zł - przedsprzedaż 35 zł - w dniu koncertu

Bilety na krakowski koncert dostępne są w bileteriach sieci Ticketpro na terenie całej Polski (Empik, Saturn, Media Markt).

Przed tegorocznym występie na wielkim amerykańskim festiwalu South By Southwest wymieniono Bloodgroup na pierwszym miejscu listy Nowych Zespołów, Które Koniecznie Trzeba Zobaczyć, porównując ich do The Knife i CSS w jednym. Po koncercie jeden z krytyków z kolei napisał "To będzie tegoroczne odkrycie na miarą The XX".

Autorzy tego zamieszania to formacja Bloodgroup, której muzykę najlepiej można określid jako mix elektroniki, muzyki tanecznej, electro i popu. Ich kawałki potrafią byd tak nostalgiczne jak Islandia, tak energetyczne jak najlepszy rock and roll i tak, piękne jak wokalistka zespołu Sunna Pórisdóttir. To wszystko opatrzone jest tanecznym rytmem, który nawet największych sztywniaków wyciągnie na parkiet. W Islandii wszyscy wiedzą, że na ich koncert warto przyjśd, bo rzadko który zespół tak dobrze ogląda się na żywo.

Zespół powstał w 2006 roku. Pierwszy materiał zatytułowany "Sticky Situation" wydał rok później. Album otrzymał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, a grupa została okrzyknięta jedną z najciekawszych nowych grup w Islandii. Przez kolejne dwa lata Bloodgroup koncertowali i odwiedzili wielkie festiwale m.in. Roskilde (Dania), SXSW (USA) i NXNE (Kanada). Ich kolejny album "Dry Land" wydany w 2009 roku został nagrodzony islandzką nagrodą Kraumur przyznawaną najciekawszym nowym wydawnictwom. Większość islandzkich krytyków muzycznych określa ten album jako Najlepszą Płytę 2009 roku.

http://www.myspace.com/bloodgroup

SŁUCHAJ ROCK RADIA