Koncert STWOF, Low-Cut i Contra Contra

SETTING THE WOODS ON FIRE, Low-Cut i Contra Contra na KONCERCIE, 26 lutego, 19.30, Sen Pszczoły, Warszawa, Inżynierska 3

Ostatnia niedziela lutego (26.02) w warszawskim Śnie Pszczoły zapowiada się jako jeden z najgorętszych koncertowych wieczorów tej zimy. Na jednej scenie zagrają: Setting The Woods On Fire, czyli najbardziej ekscytujący zespół na obecnej scenie post hardcore (wg Big Cheese Magazine), Low-Cut - muzycy Let The Boy Decide z nowym wokalistą i nową płytą oraz Contra Contra - jeden z najlepiej zapowiadających się debiutów na scenie alternatywnej!

Fb event: https://www.facebook.com/events/118071361647166

Bilety: 10 PLN

26 lutego, 19.30

Sen Pszczoły, Warszawa, Inżynierska 3

SETTING THE WOODS ON FIRE (Engineer Rec.) mówi się o nich, że nie brzmią jak zespół z Polski i rzeczywiście nikt tutaj nie gra jak oni. Znani z porywających występów na żywo warszawiacy jak mało kto łączą perfekcyjną technikę, nowoczesne brzmienie i autentyczne emocje. Grali na festiwalach (Opener, Jarocin, PiotrkOFF Art), a także z Cancer Bats (CAN), Vera Cruz (Fr) i Wooden Shjips (USA). Ich najnowsza Epka "Ruins" to "mała perła współczesnej polskiej gitarowej muzyki" (Łukasz Kamiński, Wyborcza). Sygnowany przez amerykańsko brytyjski label Engineer Records krążek zebrał świetne recenzje w kraju i za granicą. Za jego produkcję odpowiada Prusiewicz Sound Studio, a za mastering sam Michael Fossenkemper z nowojorskiego Turtle Tone Studio (znany ze współpracy z The Get up Kids, The Casket Lottery, Coalesce, The Umbrellas, Brandtson, Dizzee Rascal, Moby). Brytyjski magazyn BIG CHEESE okrzyknął STWOF najbardziej ekscytującym zespołem na obecnej scenie post hardcore. Po powrocie z jesiennej trasy koncertowej, zespół pracuje nad materiałem na nowy album.

 

Low-Cut - muzycy Low-Cut tworzyli do niedawna Let The Boy Decide, ostrzeszowską grupę, która zagrała dziesiątki koncertów w kraju i zagranicą (m.in. OFF Festival, Opener, Trójkowe Studio im. A.Osieckiej) i wydała dwa świetnie przyjęte albumy. Skład LTBD powraca z nowym wokalistą, nowym materiałem i nową nazwą - Low-Cut. Jesienią 2011 ukazał się album "LTBD" (Blue Sparkle Rec./Borówka Music). Materiał nagrano w studiu Przemysława "Perły" Wejmanna (ex-Acid Drinkers, Guess Why), który produkował płyty Much (Terroromans), Let The Boy Decide, Blue Raincoat czy Petera J. Bircha. Masteringiem zajął się Jacek Miłaszewski, znany ze współpracy z Acid Drinkers (nagrodzony Fryderykiem) czy Closterkeller. Low-Cut gra muzykę trudną do zaszufladkowania, osadzoną gdzieś pomiędzy americaną i indie rockiem. Tradycyjne instrumentarium rockowe uzupełniają ciepłe brzmienia pianina rhodes oraz saksofonu i gitary.  

 

Contra Contra - świeża krew na warszawskiej scenie alternatywnej. Autorzy EPki roku wg opiniotwórczego bloga WeAreFromPoland. Bez zbędnego patosu tworzą muzykę zróżnicowaną, a jednocześnie spójną, mieszając gatunki, a zarazem idąc własną ścieżką. Debiutancka Epka istniejącego od 2010 kwartetu  'I'm Not The Man You Think I Am' to duży ładunek energetyczny, mocna sekcja rytmiczna, tnące gitary i melodie krzyżujących się damsko-męskich wokali.

SŁUCHAJ ROCK RADIA