Premiera "MUTUAL FRIENDS"

Wyjątkowy zapis różnych zdarzeń, poetycki realizm, porywające melodie i odurzająca mieszanka dźwięków Debiutancki album damskiego duetu BOY "MUTUAL FRIENDS"

Wyjątkowy zapis różnych zdarzeń, poetycki realizm, porywające melodie i odurzająca mieszanka dźwięków. Debiutancki album damskiego duetu BOY ''MUTUAL FRIENDS''... Mieszkanka popu i indie rocka, w wykonaniu charyzmatycznej i oryginalnej Valeski Steiner i Sonji Glass, jest na przemian wzruszająca i zabawna.

Album BOY "MUTUAL FRIENDS" jest jak morska bryza - świeży, ożywczy i z pewnością inspiruje żywe marzenia. Nie przez przypadek krążek otwiera obietnica, iż "to jest początek czegokolwiek chcesz" (utwór "This Is The Beginning"). Płyta to zapis codzienny zdarzeń, również autobiograficznych. Utwór "Drive Darling" to wspomnienie doświadczeń Valeski, gdy wyjeżdżała z Zurychu zostawiając rodzinny dom i przyjaciół. Piosenka "Waitress" oddaje natomiast melancholijny nastrój kelnerki zbyt długo pracującej w jednym miejscu i zastanawiającej się, kiedy jej życie faktycznie się rozpocznie. Promujący album singiel "Lit tle Numbers" był ostatnim utworem, który powstał podczas sesji nagraniowej. To chyba właśnie, dlatego utwór jest nasycony dawką nieskrępowanej radości. W utworze zamykającym longplay "July" w głosie Valeski słyszymy empatię, a tekst pozostawia w słuchaczu uczucie, że podróży dobrze być znowu w domu.

W czasach, gdy muzyka pop może brzmieć banalnie i tanio pozostawiając słodkawy posmak, jak tania czekolada kupiona w pośpiechu na małej stacji benzynowej; album duetu BOY stawia czoła tym banałom. Twórczość dwóch niezwykłych osobowości, pełnych humoru i życia - pochodzącej z Zurychu Valeski i Sonji z Hamburga, zaskakuje i ożywia nawet najnudniejszy dzień.

BOY - Little Numbers from Grönland Records on Vimeo .

SŁUCHAJ ROCK RADIA