MORITZ VON OSWALD

REKLAMA
Jeden z najważniejszych artystów tworzących nowe gatunki - jak 'techno', 'minimal' czy 'dub techno' - wystąpi po raz pierwszy w Polsce ze swym setem DJskim!
REKLAMA

17 lutego wedle wszelkiego prawdopodobieństwa może okazać się datą wyjątkową w historii muzyki klubowej na ziemiac h polskich. Otóż, po raz pierwszy w naszym kraju, w najbardziej kontrowersyjnym, acz równie popularnym klubie, wystąpi po raz pierwszy jako DJ jeden z najważniejszych artystów w historii muzyki znanej jako techno.

REKLAMA

Moritz von Oswald uczestniczył w dziesiątkach projektów, w swej splątanej siatce powiązań łączących trwałymi niciami tak ważne ośrodki, jak Detroit, Berlin i Jamajkę. Jego muzyka inspirowała i inspiruje do dzisiaj takich luminarzy elektronicznej sceny, jak Richie Hawtin, Monolake czy Thomas Brinkmann. Jego najbardziej znane kreacje - Basic Channel i Maurizio - pomogły zdefiniować gatunek określony dużo później jako 'minimal', jak również położyły fundamenty pod eksplozję dub techno, którego wysypem cieszymy się od niedawna, zaś równie ważny był jego wkład w rozwój berlińskiego klubu i wytwórni Tresor oraz klutowego aklepu płytowego Hardwax.

Phylyps Trax, Round One - Round Five z udziałem Paula St Hilaire znanego jako Tikiman, Cyrus - to talk niektóre z aliasów Moryca. Pamiętajmy jednak o chociażby "Jazz Is The Teacher", jednym z kamieni milowych melodyjnego techno, nagranym prawie 20 lat temu wspólnie z Thomasem Fehlmannem i Juanem Atkinsem. Od kilkunastu lat Moritz von Oswald pozostaje jednym z najbardziej wpływowych artystów i producentów techno równie nowoczesnego, co zakorzenionego w najbardziej szlachetnej tradycji.

Nowym etapem twórczości okazała się współpraca z tak uznanymi artystami, jak Carl Craig czy Francisco Tristano - wraz z nimi w futurystyczny sposób przekonstruował klasyczne kompozycje Maurice Ravela dla prestiżowego Deutsche Grammophon, osiągając nowy, nieznany dotąd poziom synergii muzyki klubowej i klasycznej. Wraz z Maxem Loderbauerem (m.in. Sun Electric) i Sasu Ripattim (znanym jako Luomo czy Vladislav Delay) stworzył koncertowy, improwizowany projekt Moritz von Oswald Trio, łączący elektronikę z akustycznymi instrumentami i klubową dynamikę z klasyczną wrażliwością.

Od wielu lat Moritz von Oswald, zaabsorbowany studyjnymi i koncertowymi projektami, niezwykle rzadko występuje jako DJ. Tym ważniejsza wydaje się jego warszawska wizyta, podczas której zagra dynamiczny set prawdziwej muzyki techno w przesławnej czarnej sali klubu Luzztro, ze wsparciem duetu Pol_On. Motyla, amerykańskiego expata Sharifa i gospodarza wieczoru, Artura 8.

REKLAMA

17.02 - The Home Club Luzztro al. Jerozolimskie Six start 00:00 tax 25

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory