TWILITE w Urban Garden na żywo!

REKLAMA
Roxy zaprasza : 1 marca w ramach cyklu Urban Garden na żywo wystąpi TWILITEStart: 20.00 Urban Garden, Warsaw,  ul. Przeskok 2
REKLAMA

Roxy zaprasza : 1 marca w ramach cyklu Urban Garden na żywo wystąpi TWILITE Start: 20.00 Urban Garden, Warsaw, ul. Przeskok 2

REKLAMA

Na kolejnym koncercie w ramach cyklu "Urban Garden na żywo!" wystąpi akustyczny duet Twilite. Będzie to ostatni koncert tego duetu przed ich wyjazdem na festiwal SXSW w Teksasie (USA).

Twilite to akustyczny duet z Polski, który tworzą Paweł Milewski i Rafał Bawirsz. Bardzo długo nazwa zespołu była kojarzona z Irlandią. To właśnie tam w 2006 roku muzycy osiedli po kilku miesiącach wspólnego "grania" - internetowej współpracy kompozytorskiej, kiedy to jeden z nich mieszkał w Biskupcu a drugi w Krakowie.

Kilka powstałych jeszcze przed wyjazdem na Zieloną Wyspę utworów zasiliło profil Myspace.com/twilitemusic.

W Dublinie członkowie zespołu rozpoczęli regularne akustyczne sesje. Nagrane w domowych warunkach utwory udało im się dzięki pomocy kilku życzliwych osób (jak Piotr Maciejewski) zamieścić na płytach drugiej ("How can you sleep") i trzeciej ("Disobey") edycji 'Trójkowej Offensywy' Piotra Stelmacha oraz internetowej kompilacji bloga Don't Panic We Are From Poland vol.2 ("All you need").

REKLAMA

W maju 2008 r., zauważeni i zaproszeni przez braci Kapsa z Contemporary Noise Quintet, Milewski i Bawirsz nagrali w Electric Eye Studio materiał na debiutancki album "Bits & pieces", który jest zbiorem kompozycji z ostatnich dwóch lat przebywania muzyków w Dublinie. W listopadzie 2008 roku zespół zagrał koncert promujący płytę w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej, był on transmitowany na antenie radiowej "Trójki".

Płyta "Bits & pieces" ujrzała światło dzienne 24 stycznia 2009 r.Na przełomie maja i czerwca 2009 zespół zagrał niezwykle ciepło przyjętą trasę koncertową po Polsce. Ważnym momentem w historii Twilite był też występ na Scenie Młodych Talentów Heineken Open'er Festival.

W październiku 2009 roku miała miejsce druga trasa koncertowa promująca płytę - "Bits & Pieces Autumn Tour". W maju 2010 została udostępniona do darmowego ściągnięcia "Else" EP, której realizatorami i producentami są Piotr Maciejewski (Muchy, Drivealone) oraz Maciej Frycz, dzięki którym muzyka Twilite nabrała nowych brzmień i barw. Drugi album studyjny zespołu "Perfect Ending" wyszedł w marcu 2011 roku.

 

W ramach cyklu Urban Garden na żywo! TWILITE 01.03 (czwartek)Wstęp: 15/20 zł Start: 20.00Urban Garden, ul. Przeskok 2

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory