RED BULL MUSIC ACADEMY

REKLAMA
RED BULL MUSIC ACADEMY to platforma dla tych, którzy kształtują naszą muzyczną przyszłość; jedyna w swoim rodzaju podróżująca uczelnia, która umożliwia wymianę doświadczeń i wiedzy znanym i mniej znanym muzykom, producentom, dj'om i innym osobom związanym z branżą muzyczną.
REKLAMA

RED BULL MUSIC ACADEMY to platforma dla tych, którzy kształtują naszą muzyczną przyszłość; jedyna w swoim rodzaju podróżująca uczelnia, która umożliwia wymianę doświadczeń i wiedzy znanym i mniej znanym muzykom, producentom, dj'om i innym osobom związanym z branżą muzyczną.

REKLAMA

Dwutygodniowy cykl wykładów, zajęć, warsztatów i imprez, organizowany jest corocznie w największych miastach świata już od 1998 roku.

Do tej pory akademia gościła w Berlinie, Londynie, Dublinie, Nowym Jorku, Seattle Sao Paulo, Rzymie, Cape Town, Melbourne, Toronto, Barcelonie i Madrycie.

W roku 2012 RBMA powraca do Nowego Jorku. Okres przyjmowania zgłoszeń trwa do drugiego kwietnia. Aby wziąć udział w naborze, należy wypełnić kwestionariusz aplikacyjny w języku angielskim (którego znajomość będzie Wam niezbędna również do udziału w samej akademii), którą możecie ściągnąć ze strony www.redbullmusicacademy.com. Pod tym adresem znajdziecie również wiele szczegółów na temat programu zajęć i charakteru akademii.

Jak aplikować? Przede wszystkim należy dogłębnie zapoznać się z kwestionariuszem i dokładnie go wypełnić. Na pytania należy odpowiadać szczerze, wyczerpująco i bez obaw. Jeśli czujesz, że dotyczą właśnie Ciebie, znaczy to że jesteś odpowiednim kandydatem do akademii.

REKLAMA

Do aplikacji należy dołączyć płytę cd, która prezentuje Twoje aktualne dokonania.

Może to zarówno Twoja piosenka, studyjna produkcja, aranżacja, jak też i mix dj'ski lub audycja radiowa, którą prowadzisz. Najważniejsze, by to co nagrasz, odzwierciedlało to, czym się muzycznie zajmujesz. Upewnij się również, że do czasu rozpoczęcia akademii będziesz mieć ukończone 21 lat.

Po zakończeniu okresu aplikacyjnego międzynarodowa komisja producentów, szefów wytwórni płytowych, dziennikarzy muzycznych i twórców Akademii dokładnie przejrzy Wasze aplikacje, przełucha płyty i ostatecznie wybierze trzydzieści osób, które będą reprezentować szeroki zakres muzycznych zainteresowań i umiejętności. Wspólnie stworzą grupę otwartych umysłów, gotowych do interakcji ze sobą i wykładowcami akademii.

A jeśli już mowa o "gronie pedagogicznym" Red Bull Music Academy, to bądźcie gotowi, bo może ona przerosnąć Wasze najśmielsze oczekiwania!

REKLAMA

Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłych latach swoimi doświadczeniami z uczestnikami akademii dzielili się m.in. Carl Craig, Moodyman, Questlove, Dj Premier, Masters At Work, Danny Krivit, Erykah Badu, Bob Power, Bob Moog, Adrian Sherwood, Sly & Robbie, Mizell Brothers, Bootsy Collins, Trevor Horn, czy nawet Steve Reich. Pełną listę dotychczasowych wykładowców znajdziecie na stronie redbullmusicademy.com. Jednak ostateczny skład gości na najbliższą edycję pozostanie tajemnicą niemal do ostatniej chwili.

Wszyscy kandydaci zostaną poinformani listownie o tym, czy zakwalifikowali się na akademię. Ci, którzy zostaną wybrani, wezmą udział w darmowych sesjach akademii. Red Bull pokryje równieź koszta podróży i zakwaterowanie na okres trwania akademii. Po zakończeniu akademii nie otrzymacie żadnych dyplomów; za to zdobędziecie cenne doświadczenie i kontakty, które pomogą Wam jak najlepiej wykorzystać Wasz potencjał twórczy.

Przedsmakiem tego, czym jest Red Bull Music Academy, będzie organizowany w dniach 16-18 marca w warszawie RBMA Bass Camp.

Budynek warszawskiego Uniwersusu przy ul. Belwederskiej 20/22 stanie się w tych dniach miejscem wyjątkowego obozu dla muzycznych rekrutów. W ramach Red Bull Music Academy Bass Camp najświeższe pokolenie polskich muzyków będzie miało okazję poczuć na własnej skórze klimat Muzycznej Akademii Red Bulla. Przez cztery dni będą dzielić się doświadczeniem i szkolić swoje umiejętności pod okiem muzycznych autorytetów, a wieczorami wspólnie zagrają w wybranych warszawskich klubach. Piątkową (17.03) gwiazdą wieczornej imprezy Red Bull Music Academy Bass Camp będzie Moodyman, zaś w sobotni wieczór w Powiększeniu wystąpią m.in. Dorian Concept i Ikonika.

REKLAMA

Zanim sześćdziesiątka wybrańców wyruszy na tegoroczną edycję Red Bull Music Academy do Nowego Jorku, na całym świecie organizowane są kilkudniowe warsztaty - tzw. Bass Campy, którą mają być pełnowartościowym oddaniem tego, co można przeżyć podczas Akademii. Przez kilka dni wybrani producenci muzyczni, DJe, wokaliści spotykają się w jednym miejscu, by wspólnie spędzić czas podczas warsztatów w studio nagraniowym oraz na wykładach prowadzonych przez muzyczne autorytety. Każdego wieczoru będą też mieli okazję, by zaprezentować swoje możliwości podczas imprez w najmodniejszych klubach.

W ramach Red Bull Music Academy Bass Camp odbędzie się także spotkanie otwarte, podczas którego wszyscy zainteresowani tegorocznymi warsztatami w Nowym Jorku będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o Akademii z ust jej absolwentów. Spotkanie będzie miało miejsce w niedzielę 18 marca w Cafe Kulturalna przy Placu Defilad 1. Gościem specjalnym infosesji będzie Tomasz Stańko. Start przewidziany jest na godzinę 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

HARMONOGRAM KLUBOWYCH IMPREZ:

16 MARCA, PIĄTEK Miejsce: klub 1500 m2, ul. Solec 18 Zagrają: MOODYMAN / Kuba Sojka / uczestnicy i absolwenci Red Bull Music Academy Start imprezy: 22.00 Wstęp: biletowany

REKLAMA

17 MARCA, SOBOTA Miejsce: klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27 Zagrają: DORIAN CNCEPT/ Ikonika / uczestnicy i absolwenci Red Bull Music Academy Start imprezy: 22.00 Wstęp: biletowany

18 MARCA, NIEDZIELA Miejsce: Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1 Zagrają: WILDCOOKIE / uczestnicy i absolwenci Red Bull Music Academy INFOSESJA OTWARTA DLA PUBLICZNOŚCI - Start: 17.00 IMPREZA - Start ok. 20.00 Wstęp: wolny

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory