Majówka w kampusie SGGW

REKLAMA
Alpaki, sokoły, ryby, krewetki, kury ozdobne, gady, pszczoły, karaluchy i pająki, psy ratownicze, konie policyjne, adopcja zwierząt ze schroniska, kiermasz ziół i kwiatów, rzeźbienie pilarką w drewnie, pokazy łucznicze, porady dietetyczne, gry i zabawy dla dzieci, zwiedzanie Kliniki Koni, Kliniki Małych Zwierząt oraz Centrum Wodnego to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Dni SGGW, które w tym roku odbędą się 22 i 23 maja.
REKLAMA

Atrakcje dla miłośników zwierząt

REKLAMA

Już tradycyjnie w trakcie Dni SGGW będzie wiele pokazów dla miłośników fauny, które przygotuje Wydział Nauk o Zwierzętach. Na terenie nowej części kampusu (w okolicach budynku 34) będzie można oglądać stado hodowlane alpak. Gatunek pochodzący z Ameryki Południowej, dobrze zaaklimatyzował się w Polsce. Szacuje się, że jest ich u nas ok. 700 sztuk. Wydział Nauk o Zwierzętach we współpracy z Polskim Związkiem Hodowców Alpak zaprezentują m. in. pokaz zwierząt obu istniejących ras, czyli Suri i Huacaya, przędzenie włókna na kołowrotku, profesjonalny pokaz strzyży, wykorzystanie tych zwierząt w turystyce, rekreacji oraz alpakoterapii. Można będzie także kupić produkty wykonane z włókna alpaki.

Już tradycyjnie uczelniany park zamieni się w mini zoo. Będą tu królować gady, płazy, ryby, raki, pszczoły, pająki i ślimaki. Nie zabraknie ciekawych zwierząt gospodarskich m.in. kur ozdobnych. Jak co roku będziemy podziwiać zwierzęta grające w filmach i reklamach. Po raz pierwszy w uczelnianym kampusie wystąpi gwiazda kina krowa Melania. Odbędzie się także duża wystawa akwarystyczna połączona z konferencją. Atrakcją pikniku będą pokazy umiejętności psów ratowniczych oraz koni policyjnych. Studenckie koło naukowe Aves przeprowadzi pokaz sokolniczy, a pszczelarze pokaz tworzenia brody z roju pszczół. Wydział Medycyny Weterynaryjnej zorganizuje prezentację psów do adopcji.

Dla zdrowia

Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji oraz Wydział Nauk o Żywności przygotowały bogatą ofertę dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i poprawić nawyki żywieniowe. Na stoiskach i w laboratoriach tych wydziałów będą wykonywane pomiary stężenia glukozy, ciśnienia krwi i cholesterolu, składu ciała metodą bioimpedancji, testy wysiłkowe, porady na temat prawidłowego odżywiania oraz diet odchudzających. Ciekawie zapowiadają się testy daltonizmu smakowego i zapachowego oraz pokazy kulinarne, degustacje wyprodukowanych przez studentów margaryn smakowych, cydru czy liofilizowanych owoców.

REKLAMA

Jak co roku na terenie uczelnianego kampusu, na kilku stoiskach swoje produkty będą sprzedawać zakłady przemysłu spożywczego.

Na sportowo

Nie zabraknie atrakcji sportowych. Rozegrany zostanie turniej tenisa stołowego oraz badmintona, ringo i sztafety biegowe. Natomiast na basenie sztafety pływackie będą walczyć o puchar JM Rektora SGGW. Na stoisku AZS będzie można ćwiczyć na ergometrze wioślanym. Także dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i grach sportowych.

Do ogrodu

REKLAMA

Na kiermaszu "Smaki natury i cuda wianki" (stoisko Wydziału Rolnictwa i Biologii) można będzie obejrzeć oraz kupić zioła i rośliny ozdobne. Wydział Leśny SGGW wraz z kilkoma nadleśnictwami i współpracującymi z wydziałem instytucjami, przygotował dla mieszkańców Warszawy bogatą ofertę drzew i krzewów.

Do tańca i do

Aktywnie w uczelnianej majówce będą uczestniczyć organizacje studenckie i zespoły artystyczne. Wystąpią m.in. uczelniane zepoły: LZA "Promni", Klub Sygnalistów Myśliwskich "Akteon", Orkiestra Reprezentacyjna, Chór Kameralny, formacja taneczna SQER Dance. Dla chętnych prowadzone będą warsztaty taneczne oraz chóralne.

Coś dla maturzystów

REKLAMA

Wszystkie wydziały SGGW zaprezentują swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci będą mogli szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. Młodzież otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, a także o kursach organizowanych przez uczelniany KURS-AR (www.kursar.pl). W trakcie Dni SGGW uczelnia zorganizuje konkurs "Start po indeks", w którym mogą wziąć udział tegoroczni maturzyści. W sobotę rano (23 maja) uczestnicy konkursu napiszą test z jednego wybranego przedmiotu, tzn.  biologii lub chemii lub matematyki lub geografii. Już o godzinie 14-tej tego samego dnia uczelnia wręczy zwycięzcom 12 indeksów.

Zwiedzaj uczelnię

Zwiedzić będzie można cały nasz kampus, a w szczególności Park Wodny przy Centrum Wodnym SGGW (zapisać można się na stoisku Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska) oraz tradycyjnie uczelniane Muzeum. Natomiast Wydział Medycyny Weterynaryjnej udostępni do zwiedzania Klinikę Małych Zwierząt, Klinikę Koni, stajnię oraz ujeżdżalnię. Zaprezentuje się także współpracująca z uczelnią Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Hipoterapia".

Obchody Dni SGGW rozpocznie uroczystość nadania tytułów doktora honoris causa profesorowi Tomaszowi Boreckiemu. Prof. dr hab. Tomasz Borecki jest wybitnym uczonym w dziedzinie leśnictwa oraz rektorem naszej uczelni w latach 2002-2008. Uroczystość rozpocznie się 22 maja o godz. 11.00 w Auli Kryształowej SGGW.

REKLAMA

Kalendarium imprez w plenerze oraz listę atrakcji prezentowanych na poszczególnych stoiskach będzie można śledzić także za pośrednictwem ARGUIDO - bezpłatnej aplikacji na smartfony. Po jej zainstalowaniu i wczytaniu przewodnika Dni SGGW aplikacja zlokalizuje stoika i miejsca poszczególnych atrakcji oraz wyświetli niezbędne informacje. ARGUIDO to wirtualny przewodnik, który oprowadzi nas po Dniach SGGW.

Więcej informacji i szczegółowy program Dni SGGW można znaleźć na uczelnianej stronie internetowej www.sggw.pl.

Majówka w SGGW odbędzie się w piątek i sobotę (22 i 23 maja) w godz. 10.00-17.00. Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie oraz w nowej części uczelnianego kampusu w okolicach budynku 34.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory