Książęce Warsztaty Gotowania z Wyobraźnią

REKLAMA
Wiosna w pełni, a lato zbliża się wielkimi krokami. Razem ze zmianą aury zmienia się również nasz jadłospis - zimą zjadamy więcej energetycznych, tłustszych i cięższych potraw. Wiosna i lato to z kolei okres warzyw i owoców, ale również mięs pieczonych na grillu - właśnie grillowanie (bogatsi zamiast grilla podobno robią ?barbecue?) staje się naszym sportem narodowym.
REKLAMA

Warto zastanowić się jak gotować i grillować - kreatywnie. Dziennikarze z wielu różnych redakcji, w tym oczywiście reporter Rock Radia, wzięli udział w kreatywnych warsztatach kulinarnych organizowanych w CookUpStudio! w Warszawie. Czego się nauczyliśmy?

REKLAMA

Gotujcie wspólnie!

Przede wszystkim polecamy Wam wspólne gotowanie. To zawsze świetna zabawa i integrujące doświadczenie. Chcecie wymyślić nowy przepis? Na warsztatach podano nam na to jeden ze sposobów. Każdy z członków grupy (my zostaliśmy podzieleni na cztery drużyny, a nasz reporter trafił do grupy: "Prawie Najbystrzejszych") musi określić siebie trzema cechami charakteru. Następnie wymyślamy produkt kulinarny, który pasuje do naszej cechy (przykład: spokojny-woda, niewinny-mleko, pracowity-mąka, itd.). Z tak opracowanych produktów staramy się złożyć nową, wyjątkową kompozycję.

Bądźcie kreatywni!

-Nie bójcie się nowych smaków i nietypowych połączeń! - mówił nasz kuchenny mentor, Piotr Pielichowski, uczestnik jednego ze słynnych telewizyjnych show kulinarnych.

REKLAMA

-Prażone orzechy włoskie, niebieski ser pleśniowy i truskawka - nabite na wykałaczkę i zatopione w gorącej gorzkiej czekoladzie - takie koreczki zaskoczą niejedno, nawet bardzo wyrafinowane podniebienie.

Używajcie ziół i przypraw!

-Przede wszystkim świeże zioła! Koniecznie kupcie bazylię, świeży rozmaryn i grillujcie, smażcie oraz duście z jego całymi gałązkami wszystkie mięsa. Do tego czosnek! Całą główkę przekrójcie w szerz i wrzućcie na patelnię razem z mięsem! Dorzućcie soli, cukru, chilli, soku z cytryny - to wszystko dopala nam smaki! - dodaje Piotrek Pielichowski.

Opowiadajcie o jedzeniu!

REKLAMA

Smakowanie potraw to w dużej mierze wyobraźnia. Kiedy o jedzeniu opowiadamy swoim gościom, opisujemy skladniki i przyprawy, których użyliśmy - pobudzamy szare komórki, a wraz nimi zmysły i kupki smakowe naszych gości, którz tych wykwintnych aromatów mogą łatwiej się doszukać.

Zadbajcie o napoje!

Znakomitym uzupełnieniem może być nie tylko wino, ale równie szlachetny trunek piwny.

Lager, pszeniczne, ciemne - każdy rodzaj lekko gazowanego i schłodzonego napoju z pianką znajdzie swojego kompana na talerzu.

REKLAMA

Nasz przepis!

Drużyna reportera Rock Radia stworzyła szaszłyki z indyka, którego pierś peklowaliśmy przez dwie godziny w oliwie z oliwek, czosnku, rozmarynie i odrobinie piwa. Tak przygotowane mięso pokroiliśmy w ok 10. cm. paski, które nabijaliśmy na patyk na przemian z owocami bezpestkowego winogrona. Smażyliśmy ok. 2 minut z obu stron, oczywiście dokładając świeżego rozmarynu, czosnku i przypraw.

Relacje z warsztatów przeprowadzoną przez Kubę Olszewskiego z Rock Radia możecie odsłuchać TU .

Smacznego!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory