Jarocińskie Rytmy Młodych: Oni wystąpią podczas festiwalu!

REKLAMA
Poznaliśmy finalistów Jarocińskich Rytmów Młodych! W minioną sobotę, 13 czerwca, w Spichlerzu Polskiego Rocka, po burzliwych obradach, jury wyłoniło siedem zespołów, które wystąpią podczas Jarocin Festiwal 2015. W tym gronie znaleźli się: Fri stejdż bend, De Indigo, Fosfor, Nikt, Blue Deep Shorts, Envia i Bez sensu. Publiczność postanowiła natomiast nagrodzić grupę Offensywa.
REKLAMA

Występ w Spichlerzu Polskiego Rocka był ostatnim krokiem w drodze na jarocińską scenę w ramach eliminacji Rytmów Młodych. Przesłuchania stały na bardzo wysokim poziomie. W poczynaniach wielu zespołów było widać ogromną determinację.

REKLAMA

- Można powiedzieć, że cały ten dzień był bardzo niespodziewany. Pojawił się nawet uciekinier ze szpitala z wenflonem w ręce. Chodzi o gitarzystę oraz wokalistę zespołu De Indigo. Pokazał naprawdę duże poświęcenie i wielką determinację - relacjonował Maciej Śledzianowski, koordynator Jarocińskich Rytmów Młodych.

Jury wybrało ostatecznie siedem zespołów, które wystąpią podczas Jarocin Festiwal 2015. W Spichlerzu Polskiego Rocka najlepiej zaprezentowały się zespoły: Fri stejdż bend, De Indigo, Fosfor, Nikt, Blue Deep Shorts, Envia i Bez sensu.

- Poziom był bardzo wysoki. Tak było między innymi pod względem instrumentalnym, aczkolwiek nie tylko. Ważne były też kwestie, które dotyczą przekazu i płynącej z niego prawdy. Znalazłem dwa lub trzy zespoły, które bardzo mocno mnie przekonały. Nie chodzi o ich styl muzyczny, ale o spójność osobowości artystów razem z przekazem tekstowym i muzycznym. To powoduje, że jestem bardzo zadowolony z tych eliminacji - powiedział Leszek Biolik, członek jury Jarocińskich Rytmów Młodych, na co dzień producent muzyczny i muzyk (Republika, Obywatel G.C.). - Dyskusja była bardzo gorąca. Głosowaliśmy kilka razy, zmieniając zdanie i długo rozmawiając o poszczególnych zespołach. Kazaliśmy długo czekać na ostateczny wynik. Było kilka zespołów, które naprawdę chcieliśmy pokazać. Jest nam też bardzo przykro, że kilku wykonawców, którzy nam się podobali, nie mogli znaleźć się w szczęśliwym gronie. Musiało być siedem zespołów wybranych przez nas i nic więcej nie dało się zrobić - dodał Biolik.

Ważną rolę w trakcie sobotnich przesłuchań odegrała także publiczność, która postanowiła nagrodzić zespół Offensywa. W rezultacie ta grupa również wystąpi podczas Jarocin Festiwal 2015.

REKLAMA

Tegoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach od 17 do 19 lipca. Cały czas można nabywać karnety na to wydarzenie. Sprzedaż prowadzona jest w internecie za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory