Pełna lista wykonawców Festiwalu w Jarocinie!

REKLAMA
Blisko czterdziestu wykonawców z czterech państw świata na pięciu scenach. Wśród nich Peter Hook z Joy Division, The Kooks, The Rumjacks, Budzy i Trupia Czaszka, Acid Drinkers, My Riot i Lao Che. Poza tym cztery projekty specjalne, które zaprezentują tacy wykonawcy jak: Voo Voo, Big Cyc, Nowe Sytuacje oraz Muchy. Tak w skrócie przedstawia się tegoroczny Jarocin Festiwal. Organizatorzy przedstawili pełny line up imprezy.
REKLAMA

Wizyta Petera Hooka z Joy Division w Jarocinie (wystąpi w niedzielę, 19 lipca) już teraz budzi bardzo wiele emocji. Trudno się temu dziwić bo dla fanów legendarnej grupy będzie to bardzo sentymentalna podróż.

REKLAMA

Zespół Joy Division wykształcił się z punkowej grupy Warsaw. Jego refleksyjna twórczość bardzo szybko zdobyła duże uznanie na całym świecie. Po śmierci wokalisty Iana Curtisa w 1980 roku grupa uległa rozwiązaniu, a jej pozostali członkowie zdecydowali się na utworzenie zespołu New Order. Teraz, podczas koncertu w Jarocinie, fani usłyszą najbardziej rozpoznawalne utwory z płyt: "Unknown Pleasures" i "Closer".

-  To odpowiedni zespół na Jarocin Festiwal. Jedna z największych legend nurtu. Ktoś kto wywarł wpływ na wielu wykonawców przewijających się przez Jarocin. Wielu z nich było jego wyznawcami. Te stare utwory powinny być dużym przeżyciem i magnesem dla publiczności. Nie może być z wiadomych powodów Iana Curtisa, ale myślę, że Peter Hook zachowa ducha tamtych czasów - ocenia znany dziennikarz muzyczny i prezenter Roman Rogowiecki.

Propozycją dla młodszych fanów ma być natomiast występ grupy The Kooks (zagra w piątek, 17 lipca). Na muzycznej scenie funkcjonuje ona dopiero od dekady, ale już przez niektórych uznawana jest za jedną z ikon brytyjskiego indie-rocka. Jej koncerty to popis niespożytej energii. Brytyjczycy swój debiutancki album "Inside In/Inside Out" wydali w 2006 roku. Od razu trafił on na szczyty list przebojów. Tylko na Wyspach Brytyjskich sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Jarocin Festiwal 2015 ma być wyjątkową imprezą nie tylko ze względu na udział zagranicznych gwiazd, ale także z powodu szeregu projektów specjalnych.

REKLAMA

Koncert z okazji 30-lecia zagra grupa Voo Voo. Zespół wykona największe utwory, które powstały w trakcie jego działalności. Ważnym punktem występu będą pozycje z najnowszej płyty "Dobry wieczór". W związku ze szczególną okazją na scenie pojawią się także specjalni goście. Jednym z nich będzie Alim Qasimov, który jest uważany za mistrza mugham, klasycznej muzyki Azerbejdżanu.

Szczególny będzie także występ zespołu Big Cyc. Pretekstem stał się w tym przypadku album "Zadzwońcie po milicję", który został wydany z okazji 30-lecia wprowadzenia stanu wojennego. Na płycie znalazło się 11 utworów należących do niezależnych i nieistniejących już kapel podziemia alternatywnego z przełomu lat 1982-89. To właśnie te nagrania będą jednym z głównych punktów koncertu Big Cyc na jarocińskiej scenie.

W czasie imprezy fani będą mogli przypomnieć sobie także legendarny koncert Republiki z 1985 roku. Zostanie on odtworzony przez Nowe Sytuacje. Projekt, który w 2013 roku stworzyli muzycy zespołu Republika: Zbyszek Krzywański, Leszek Biolik, Sławek Ciesielski, zdobył duże uznanie fanów tego kultowego zespołu.

W Jarocinie wyjątkowy koncert zagra także zespół Muchy. W tym przypadku ważną rolę odegrają fragmenty oryginalnego filmu "FALA -Jarocin 1985" w reżyserii Piotra Łazarkiewicza. Na scenie będą się one przeplatać z wykonywanymi na żywo utworami, pochodzącymi z festiwalu sprzed dokładnie 30 lat. Aranżacją muzyczną całości zajmie się właśnie grupa Muchy, związana z Jarocinem osobą Michała Wiraszko, dyrektora artystycznego festiwalu w latach 2008 -2010.

REKLAMA

Poza tym podczas tegorocznego festiwalu w Jarocinie zobaczymy między innymi takich wykonawców jak: Acid Drinkers, Budzy i Trupia Czaszka, My Riot, KSU, Skubas, Australijczyków z The Rumjacks, Brytyjczyków z Young Guns oraz Natalię Przybysz i Curly Heads.

Koncerty będą odbywać się na specjalnej wielkiej scenie składającej się z trzech części. Poza tym na terenie festiwalowym ustawiona zostanie scena w specjalnym namiocie. Będzie też "scena dla każdego" na polu namiotowym. Całość terenu festiwalowego zajmie 14 hektarów.

Karnety na festiwal kosztują 160 złotych i można je kupować za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Od czwartku, 18 czerwca, od godziny 12:00, można też kupować bilety jednodniowe w cenie 90 złotych. Warto się pośpieszyć bowiem taka cena obowiązywać będzie tylko do końca czerwca. Później wzrośnie. Podobna sytuacja będzie w przypadku karnetów.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory