Jarocin Festiwal 2015 w liczbach!

REKLAMA
Bilety oraz karnety na tegoroczny Jarocin Festiwal (17-19 lipca) można kupować za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl, w sieci salonów Empik na terenie całego kraju oraz w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Na stronie prestigemjm.com można także nabyć bilety na oficjalne pole namiotowe festiwalu.
REKLAMA

1 - tyle megawatów mocy będzie wykorzystywanych w trakcie festiwalu. To prąd, którym można byłoby zasilić około tysiąca mieszkań.

REKLAMA

2 - tylko tyle koncertów w tym roku zagra My Riot! Jeden z nich odbędzie się na jarocińskiej scenie. Bez wątpienia będzie to więc wyjątkowy występ.

5 - to liczba scen podczas Jarocin Festiwal 2015. Scena Główna, na której zagrają największe gwiazdy festiwalu oraz laureaci Jarocińskich Rytmów Młodych składała się będzie z trzech osobnych przestrzeni. Kolejną sceną będzie - Scena Namiot gdzie uczestnicy imprezy będą świadkami m.in. spektaklu Nibylandia, kina festiwalowego, a także koncertów zespołów: Shot for Mia, The Bajikans, Magnificent Muttley oraz Janka Samołyka. Dodatkowo na polu namiotowym znajdować się będzie Scena Dla Każdego.

5 - tyle kilometrów płotów zostanie ustawionych na terenie festiwalowym oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

6 - w tylu miastach odbyły się przesłuchania Jarocińskich Rytmów Młodych. Przyszłe gwiazdy polskiego rocka zaprezentowały się w: Rudzie Śląskiej, Goleniowie, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu oraz w Jarocinie.

REKLAMA

14 - na terenie o powierzchni tylu hektarów będą się bawić wszyscy festiwalowicze.

30 - tyle lat minęło od premiery filmu "Fala - Jarocin 1985". O tej rocznicy nie zapomniał zespół Muchy, który podczas drugiego dnia festiwalu zaprezentuje wyjątkowy koncert "Muchy - Powracająca Fala". Występ będzie przeplatany z fragmentami słynnego filmu.

41 - tyle wykonawców zaprezentuje się podczas festiwalu jarocińskiej publiczności. Będzie można ich zobaczyć i usłyszeć zarówno na scenach zlokalizowanych na terenie festiwalu, jak w Spichlerzu Polskiego Rocka.

52 - tyle tirów dostarczy niezbędne wyposażenie związane z organizacją festiwalu w Jarocinie. To dokładnie dwa razy więcej niż na przykład przy okazji organizacji koncertu amerykańskiego zespołu Bon Jovi na stadionie PGE ARENA w Gdańsku. A był to jeden z największych koncertów 2013 roku w Polsce.

REKLAMA

59 - tyle godzin upłynie pomiędzy pierwszym i ostatnim występem podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Pierwszym artystą, który zagra będzie Janek Samołyk. Festiwal zamknie Peter Hook & The Light prezentując utwory Joy Division.

100 - tyle ton stali zostanie wykorzystane przy budowie sceny, która będzie slużyła artystom podczas Jarocin Festiwal 2015. Taką samą masę ma na przykład jedna z najpopularniejszych lokomotyw produkowanych w Polsce, slużąca do obsługi zarówno pociągów pasażerskich jak i towarowych.

750 - tyle osób będzie pracowało przy organizacji festiwalu. Na wspomnianą liczbę złożą się między innymi: osoby odpowiedzialne za budowę sceny, służby ochrony, obsługa cateringu VIP, obsługa stoisk gastronomicznych i wolontariusze.

2.500 - tyle miejsc na polu namiotowym zostało przygotowane dla festiwalowych gości.

REKLAMA

4.500 - tyle metrów różnego rodzaju kabli wykorzystanych zostało w trakcie przygotowań do tegorocznej edycji Jarocin Festiwal.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory