Książęce smacznie zmienia przyzwyczajenia

REKLAMA
W czwartkowe popołudnie odwiedziliśmy Warszawski Okrąglak Piwny.
REKLAMA

"Na co masz dziś ochotę?"

REKLAMA

Okazja ku temu była fajna- dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii dotyczących picia piwa i wybierania dań odpowiednich do poszczególnego rodzaju trunku. Książęce smacznie zmieniło przyzwyczajenia i obaliło wszystkie dotychczasowe mity. Nie było menu, nie było można wybrać sobie dania na które mamy ochotę. Jedynym zapytaniem kelnera było: "Na jakie piwo masz ochotę?". Dopiero po odpowiedzi dostaliśmy do wyboru dwie pyszne przekąski przygotowane przez szefa kuchni specjalnie dostosowane do rodzaju piwa. Dobrą informacją było też to, że wypicie piwa przed posiłkiem wcale nie powoduje straty apetytu, a wręcz przeciwnie. To właśnie po wypiciu alkoholu mózg wysyła nam sygnały,że jesteśmy bardziej głodni.

Chmielowa moc

Ciekawy wykład Pana Leszka Popiołka sprawił,że wielu gości mogło zdać sobie sprawę z mocy piwa. Okazuje się, że wcale nie jest takie szkodliwe, pomaga podczas problemów ze zdrowiem, a także pozytywnie wpływa na naszą urodę. Potwierdzonym przykładem jest to, że kobiety po wypiciu piwa wydają się dużo bardziej atrakcyjne dla mężczyzn. Dowiedzieliśmy się też o dwóch zasadach dobierania piwa do posiłku. Według zasady dopełnienia lekkie piwa powinniśmy dodawać do lekkich dań, a z mocno doprawionymi idealnie komponuje się wyraziste piwo o mocnej goryczce. Według drugiej zasady, czyli kontrastu piwo łączymy z posiłkami pozornie sprzecznie. Wybór zależy od nas na co mamy bardziej ochotę. Piwo pszeniczne idealnie gasi pragnienie i orzeźwia,podkreśla smak drobiu, ryb, serów czy sałat. Pełny smaku z kamerlowym słodem czerwony lager idealnie komponuje się z wędlinami czy pikantnymi potrawami. Trzeci rodzaj piwa, czyli ciemne łagodne, w którym zawarte są aż cztery typy słodów idealnie pasuje do owoców, deserów i pieczonych mięs.

Rady na przyszłość

REKLAMA

A co z chipsami, orzeszkami czy paluszkami? Z którym piwem je łączyć? Najlepiej z żadnym, powodują one tylko zapchanie się i gorsze odczuwanie smaku. Dobrze jest wpaść na takie spotkanie, dowiedzieć się jakich reguł przestrzegać żeby później móc zaprosić przyjaciół do siebie na piwo i nie dać plamy.

Każdy kto przyszedł 7 i 8 sierpnia do Okrąglaka Piwnego i dostał od Książęcego takie cenne rady może zacząc szykować się na samodzielne zrobienie imprezy w dobrym stylu.

Kasia Bastrzyk

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory