WAKACJE NA PIĄTKĘ!

REKLAMA
Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia, na terenie pięciu galerii handlowych w Warszawie rozpocznie się wielka akcja rejestracji Dawców szpiku pod hasłem ?Zakończ wakacje na 5! Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku?.
REKLAMA

W Polsce, co godzinę komuś stawiana jest diagnoza - białaczka, lub inny nowotwór krwi. Chorują osoby młode, starsze, dzieci, a nawet niemowlęta. W wielu przypadkach jedynym lekarstwem dla nich może być przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku od osób niespokrewnionych, ale zgodnych genetycznie tzw. bliźniaków genetycznych. Tych niestety jest ciągle zbyt mało, bo co roku 700 pacjentów zakwalifikowanych jest do przeszczepienia. Aktualnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 870 tysięcy potencjalnych niespokrewnionych dawców, a na świecie ponad 25 milionów. Aby rozbudować bazę i zwiększyć szansę chorych na wyzdrowienie Fundacja DKMS Polska (największa w Polsce baza niespokrewnionych Dawców) pozyskuje wsparcie różnych partnerów. Kolejni potencjalni dawcy rejestrowani są przy różnych okazjach, zarówno w akcjach ogólnopolskich jak i lokalnych, a także internetowo na stronie www.dkms.pl

REKLAMA

Tym razem Fundacja DKMS Polska w dniach od 29 do 30 sierpnia 2015 roku organizuje akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku w największych warszawskich galeriach handlowych pod hasłem "Zakończ wakacje na 5! Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku". Akcja potrwa od 10.00 do 20.00 a w jej sprawnym skoordynowaniu weźmie udział około 30 wolontariuszy na każdą galerie handlową.

Wszyscy, którzy w ten weekend wybiorą się do galerii handlowych na zakupy przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, będą mogli skorzystać z okazji i zarejestrować się, by móc pomóc swojemu bliźniakowi genetycznemu wygrać walkę z rakiem krwi. Na świecie co 35 sekund ktoś zapada na jedną z chorób nowotworowych krwi.

W akcję włączyły się następujące galerie na terenie Warszawy i okolic:

Arkadia

REKLAMA

Blue City

CH Dworzec Wileński

Fashion Hause Piaseczno

Złote Tarasy

REKLAMA

Zrejestrować się może każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej, z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności tkankowej (układ antygenów HLA), a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wówczas może dojść do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory