Alicja Domańska i John Porter we wspólnym projekcie

REKLAMA
Performance "Alice Left Wonderland" to podróż wgłąb własnych emocji, przetwarzanie ich na płótnie za pomocą dźwięku, świateł i ruchu.
REKLAMA

Inspiracją dla projektu jest baśń "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla, której efektem jest droga od siebie i do siebie, symboliczne oczyszczanie przestrzeni i stwarzanie na nowo swojej własnej wolności, dialog z wewnętrznym ego i budowanie siebie codziennie od nowa.

REKLAMA

17 września 2014

g. 20:00

Zatoka Sztuki

Alicja Domańska

REKLAMA

Malarka, projektant przestrzeni, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, mieszka i tworzy w Sopocie i Warszawie

Ma za sobą wystawy m.in. w Warszawie, Sopocie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, a także w Londynie, Berlinie, Grodnie i Sztokholmie, laureatka nagrody Sopocka Muza w Dziedzinie Kultury i Sztuki, współpracuje z teatrem, projektantami mody, muzykami, architektami. Uważa, że sztuka wymaga odpowiedniej ekspozycji oraz tła, a obrazy stanowią zawsze integralną część całego projektu. Inspiracje czerpie z rzeczywistości, przetwarza na swoich płótnach sytuacje, miejsca, ludzi, sny, nadając im zupełnie nową oniryczną jakość. Malarstwo pełni funkcję metafory przejścia, umożliwiającego wniknięcie w nierozpoznany porządek i poddanie się panującym w nim regułom, główną rolę odgrywają zawsze emocje. Artystka nie boi się eksperymentować, zapraszając do projektów malarskich twórców z rożnych dziedzin sztuki. To malarstwo bardzo sensualne i ekspresyjne. Jej obrazy wystawiane są w galeriach i znajdują się we wnętrzach prywatnych oraz publicznych na całym świecie.

John Porter

W 1977 roku John Porter był członkiem pierwszej mutacji Maanamu - Maanam Elektryczny Prysznic. Po dwóch latach gry w Maanamie wraz z gitarzystą Aleksandrem Mrożkiem, basistą Kazimierzem Cwynarem i perkusistę Leszkiem Chalimoniukiem założył Porter Band. Zespół zadebiutował podczas Muzycznego Campingu w Lubaniu w lipcu 1979. Jeszcze w tym samym roku zarejestrował płytę "Helicopters", która ukazała się w 1980 roku. Cała płyta zaśpiewana została po angielsku.

REKLAMA

W 1982 roku ukazała się koncertowa płyta "Mobilization", niestety zespół już wówczas nie istniał, gdyż rozpadł się wraz z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego.Kolejnych latach John Porter nagrywał solo - w ciągu 10 lat ukazało się 6 płyt artysty. W 1991 roku, pod szyldem Mirror, artysta nagrał album "Right Time". W 1999 roku artysta zaprezentował krążek "Porter Band'99", gdzie towarzyszyli mu Krzysztof Zawadka, Marek "Bruno" Chrzanowski, Piotr "Posejdon" Pawłowski, a gościnnie wystąpił gitarzysta zespołu Hey, Marcin Żabiełowicz. Niestety również ten skład rozpadł się po dwóch latach.

W roku 2003 John Porter wraz z Anitą Lipnicką nagrał album "Nieprzyzwoite piosenki"

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory