Kolejna odsłona cyklu 5STANCJA!

REKLAMA
Słuchaj audycji Backstage w Rock Radiu i wygraj bilety na koncert zespołów Tune i Sjón!
REKLAMA

TUNE - polska grupa rockowa, która powstała w 2009 roku w Łodzi.

REKLAMA

Dzięki niekonwencjonalnym zestawieniom instrumentalnym oraz stylistycznym, zespół zyskał przychylność krytyków zarówno w Polsce jak i za granicą.

Mają na swoim koncie dwie świetnie przyjęte przez odbiorców płyty: "Lucid Moments" (2011), psychodeliczny concept album z charakterystycznie wykorzystywanym akordeonem oraz najnowsze wydawnictwo "Identity" (2014), dzięki któremu zespół wypłynął na szersze wody, zdobył międzynarodowe uznanie i podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią Dust On The Tracks. Tune jest także finalistą IV edycji Must Be The Music.

"More" to tytuł singla zapowiadającego kolejną, trzecią już płytę zespołu.

SJÓN - nazwa zespołu pochodzi od islandzkiego pisarza i prozaika Sigurjóna Birgira Sigur?ssona (ur. 1962 w Reykjav~ku) szerzej znanego jako Sjón.

REKLAMA

Pierwszym wielkim sukcesem grupy był występ w 2012 r. (po roku jej istnienia) na Open'er Festival oraz trasa koncertowa w UK (Liverpool, Londyn) wraz z zespołem Myslovitz. W kolejnym roku Grupa podbiła publiczność na festiwalu Soundrive w Gdańsku.

Muzykę Sjón ciężko jednoznacznie przyporządkować do konkretnego gatunku, ale sam zespół określa ją jako alternatywny trance-rock z elementami elektroniki, shoegaze i nowej fali. To intrygujące połączenie gitary, perkusji, klawiszy, instrumentów dętych i psychodelicznego, chłodnego wokalu. Oryginalność utworów Sjón została dostrzeżona przez krytyków muzycznych. Czytelnicy Musicis przyznali EP-ce "Human" najwyższą ocenę (10/10), a sam portal napisał: "Ich psychodeliczne brzmienie wciąga niczym najlepszy narkotyk, a EP-ki słucha się z niemałą przyjemnością. Z każdym kolejnym odtworzeniem można znaleźć nowe muzyczne smaczki, niuanse, które zaledwie przez sekundę nieuwagi są w stanie umknąć. Te trzy kawałki to mały majstersztyk, coś, czego obecnie brakowało na naszej rodzimej scenie." (...) "EP-ka zatytułowana "Human" to gitarowe granie z najwyższej półki. Przemyślane kompozycje to ich znak rozpoznawczy."

ZAPRASZAMY:

23 października 2015 r., godz. 19:30

REKLAMA

5stancja, Arkady Kubickiego (wejście od ul. Grodzkiej na godzinę przed koncertem)

BILETY:

przedsprzedaż - 30 zł

(http://www.eventim.pl/;http://www.ebilet.pl/; http://www.kupbilecik.pl/; http://biletyna.pl/; http://www.ticketpro.pl/; http://www.biletin.pl/pl; )

REKLAMA

w dniu koncertu - 35 zł

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory