Na Rozkładówce Rock Radia - Amy Winehouse!

REKLAMA
Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain i wielu innych należą do grona niechlubnego "Klubu 27 ". Tym terminem zajmowali się nie tylko dziennikarze, ale także naukowcy: "u gwiazd rocka prawdopodobieństwo śmierci w młodym wieku jest dwukrotnie wyższe niż u reszty światowej populacji" - czytamy w jednym z raportów.
REKLAMA

Z Amy Winehouse nie było inaczej. Jej ojciec Mitch wspominał, że była po prostu inna, uparta i zawsze stawiała na swoim. Urodziła się w 1983 roku i dorastała w domu położonym w północnej części Londynu. Razem z tatą bardzo często podśpiewywała numery Franka Sinatry, Elli Fitzgerald i Dinach Washington. Amy wcale nie myślała, że kiedyś zostanie wielką piosenkarką:

REKLAMA

- Wiem, że jestem utalentowana, ale nie urodziłam się po to, by śpiewać. Jestem tu, by być żoną i matką i opiekować się moją rodziną. Uwielbiam to co robię, ale nie na tym świat się zaczyna i kończy - powiedziała Amy w wywiadzie dla "Rolling Stone".

Wokalista zwróciła na siebie uwagę dwoma świetnymi albumami "Frank" i kultowym już "Back to Black". Podczas nagrywania drugiego krążka Amy związała się z Blake'm Fielderem-Civilem. Ich relacja to podręcznikowy przykład miłości autodestrukcyjnej. Zdrady, rozłąka, uzależnienie od używek. Jednocześnie byli dla siebie czymś najlepszym i najgorszym. Warto podkreślić, że obwinianie go za jej śmierć jest sporym nadużyciem. Zawiodło otoczenie i rodzina, co doskonale przedstawia dokument "Amy" Asifa Kapadii.

23 lipca 2011 roku ciało Amy Winehouse znalazł w jej domu ochroniarz, który przez ostatnie miesiące był przy niej niemal bez przerwy. Pod domem w Camden pojawiały się kwiaty, listy, ale także papierosy czy butelki z winem i wódką. W mediach na dalszy plan zeszła nawet informacja o zamachu w Norwegii jakiego dopuścił się dzień wcześniej Breivik.

Świat stracił kolejną wyrazistą artystkę, która odmieniła i odświeżyła muzykę pop.

REKLAMA

- Najbardziej boję się tego, że umrę, a nikt nie będzie wiedział o tym, co zrobiłam dla muzyki. Ale to jest spoko, nagrałam już album, jestem z tego dumna, gdybym umarła jutro, i tak czułabym się na swój sposób spełniona. Pełnia szczęścia? Pełnia szczęścia to... bycie z kimś, kogo kochasz, wiedząc, że nigdzie nie musisz iść, do żadnej pracy, jakbyś miał tydzień wolnego czy coś takiego.

 

W najbliższy weekend - 31 października i 1 listopada - zapraszamy na Rozkładówkę z Amy Winehouse. W programie obok dobrze znanych numerów nie zabraknie muzyki ze ścieżki dźwiękowej z filmu "Amy". Ruszamy o 10:40! Co godzinę!

Program przygotował

Mariusz Stelmaszczyk

REKLAMA

.

Współpraca: Andrzej Baranowski Krystyna Piekutowska Katarzyna Zarębska

Produkcja: Agrest

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory