Na Rozkładówce Rock Radia - Mick Jagger!

REKLAMA
Największy biznesmen, rockman i Casanova naszych czasów?
REKLAMA

Mick Jagger urodził się 26 lipca 1943 lata temu w Wielkiej Brytanii. Jego matka pracowała jako fryzjerka. Ojciec, podobnie jak dziadek Micka, był nauczycielem wychowania fizycznego. Wydawało się, że podobny los czeka przyszłego frontmana The Rolling Stones, który jako nastolatek studiował ekonomię oraz rozważał karierę polityczną. Ostatecznie artysta wybrał jednak inną drogę. W swoim życiu pokochał muzykę, sławę oraz kobiety.

REKLAMA

"Jest kochany, sympatyczny, bardzo ugodowy. Wiem, że miał swoje gorsze momenty, ale zna swój cel! Jest bardzo wykształcony. Wie, skąd się wzięły pewne słowa, gdzie się narodziły. Na przykład słowo: 'dusza'. Powiedział mi, że jest to słowo pochodzenia francuskiego. Naprawdę ciekawie jest poznać taką osobę, bo często spotykamy się ze stereotypem artysty i tym co wiemy o nim tylko ze zdjęć" - mówiła piosenkarka

Joss Stone

.

Po tym jak w 2014 roku L'Wren Scott, była dziewczyna Jaggera, popełniła samobójstwo wokalista The Rolling Stones doszedł już do siebie. Zespół wyruszył ostatnio w trasę, a Mick zaangażował się w współtworzenie serialu. Pierwotnie "Vinyl" miał być filmem pełnometrażowym. Martin Scorsese i Mick Jagger przerobili go na 10 części wraz z współtwórcami: producentem Terencem Winterem (twórcą "Boardwalk Empire") oraz dziennikarzem Richem Cohenem (współwydawcą "Vanity Fair" i "Rolling Stone").

REKLAMA

Czas ukazany w serialu to wczesne lata 70. Nowego Jorku, skąpanego w klimacie narkotyków i seksu. W tę właśnie atmosferę musiał wczuć się, między innymi, Bobby Cannavale jako główny bohater Richie Finestra. Długometrażowy odcinek wprowadzający został wyreżyserowany przez Martina Scorsese.

Czy Mick Jagger odnajduje się w kinematografii? Co sądzi o nim Jon Bon Jovi oraz Muniek Staszczyk? Jakie mity dotyczące wokalisty The Rolling Stones są prawdziwie? Odpowiedzi w najbliższy weekend 20 i 21 lutego. Ruszamy od 9:40! Co godzinę nowy odcinek!

 

Program przygotował

Mariusz Stelmaszczyk

REKLAMA

Współpraca: Dominika Panek i Andrzej Baranowski

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory