PROTEST SONG Szyszko zostaw las!

REKLAMA
Puszcza Białowieska jest w poważnym niebezpieczeństwie. Jak to wszystko się zaczęło? Czy my - zwykli obywatele - mamy możliwość powiedzenia stanowczego "NIE"?
REKLAMA

Telenowela z ministrem środowiska Janem Szyszko trwa od dawna. Od czego się zaczęło? Profesor Szyszko zdecydował, że w ciągu 10 lat z Puszczy Białowieskiej pozyskane zostanie 180 tysięcy metrów sześciennych drewna. Dotychczas zakładano, że będzie to 40 tysięcy metrów sześciennych. Minister podtrzymał stanowisko, że decyzja jest konieczna m.in. ze względu na kornika drukarza. Jednocześnie zaznaczył, że wycinka nie będzie prowadzona w Białowieskim Parku Narodowym. Decyzja wzbudziła oczywiście ogromne protesty. Najnowsze doniesienia w sprawie również nie są optymistyczne - 32 spośród 39 dotychczasowych członków Państwowej Rady Ochrony Przyrody otrzymało dziś e-mailowo list ministra środowiska Jana Szyszki z informacją o odwołaniu ze składu tej organizacji. Zwolnione osoby krytykowały plany wycinki drzew.

REKLAMA

Tego tematu nie mogliśmy zostawić bez komentarza. Kochamy łono przyrody, z naciskiem na to pierwsze. Nie chcemy żeby jeden polityk przerobił Puszczę Białowieską na drewno kominkowe. Tylko jak my - maluczcy, trzymający się zdala od polityki "dziennikarze" - możemy reagować?

Tymon i Kędzior znaleźli metodę. Piosenka jest dobra na wszystko. A już na pewno nadaje się na protest. I właśnie taki protest song, o roboczej nazwie "Strumyczek w Kakao" zaprezentował redaktor Kędzierski. Wykon był oczywiście totalnie spontaniczny.

 

Nadajemy codziennie od 7 do 10 na antenie Rock Radia. Oczywiście do czasu, w któym nie bekniemy za te polityczne żarciki.

Do usłyszenia!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory