ANATOMIA ROCKA - Red Hot Chili Peppers!

REKLAMA
Trudne dzieciństwo, narkotyki i odwyki są często nieodłączną częścią rock n rolla!
REKLAMA

Anthony Kiedis podobnie jak Flea pochodzi z bardzo nietypowej rodziny mieszkającej w stanie Michigan. Ojciec Blackie Dammett postanowił w pewnym momencie przenieść się do Hollywood żeby zacząć karierę aktorską. Ostatecznie nie udało mu się załapać do żadnych znaczących produkcji filmowych za to świetnie sobie radził w życiu towarzyskim. Anthony dojechał później do ojca i wsiąkł w sam środek szalonych lat siedemdziesiątych Hollywood - narkotyki, alkohol oraz dziewczyny. Z resztą ''troskliwy'' tata podsunął mu pierwszą partnerkę seksualną w wieku lat dwunastu.

REKLAMA

Słyszałem zabawną anegdotę o utworze "Under The Bridge". Wiele starszych kobiet przychodziło do sklepów kupić płytę z tym przejmującym numerem. Jakie było ich zdziwienie kiedy okazało się, że reszta materiału nie jest taka spokojna. Podobno masowo reklamowały te albumy czując się oszukane i zniesmaczone - mówił w Rock Radiu Krzysztof Skiba.

Oni swego czasu byli naprawdę stuknięci. Dziś są bardziej wege i fit. Wystarczy popatrzeć jak wyglądają. Anthony zawsze robił na mnie wrażenie swoją muskulaturą i tatuażem, ponieważ podobnie jak on jestem starym indianistą - mówił Paweł Małaszyński.

To, że ostatecznie wyrośli z używek, jest godne podziwu i nie pasuje do stereotypu alternatywnych gwiazd. Stworzyli własny, unikalny styl, pełen wizualnego dowcipu i czadowej muzyki. Wyrastają co prawda z poszukiwań całej amerykańskiej sceny niezależnej, ale poszli dużo dalej, a przede wszystkim udało im się pokazać to milionom ludzi na całym świecie.

Red Hot Chili Peppers to były czasy mojego liceum! Pamiętam te niezapomniane domówki gdzie siedząc w naciągniętych zimowych czapkach słuchaliśmy namiętnie papryczek. Nasze imprezy były konkretne, ale ich muza nakręcała nas jeszcze bardziej! Myślę, że gdybym miał okazje ich poznać to z przyjemnością ugotowałbym im jakiś żurek albo kapuśniak, a dla kolegi Flea zrobiłbym coś specjalnego - mówił w Rock Radiu Vienio.

REKLAMA

Na komentarze gwiazd i ich prywatne wspomnienia dotyczące Red Hot Chili Peppers zapraszamy w ramach premierowego wydania ANATOMII ROCKA! Do usłyszenia 4 i 5 czerwca. Startujemy o 9:40!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory