ANATOMIA ROCKA - Jim Morrison i zespól The Doors

REKLAMA
Mówiono o nim Dionizos, Szatan lub Anioł, co przypomina, że był skrajnym indywidualistą. W 1965 roku Jim Morrison i Ray Manzarek założyli zespół The Doors.
REKLAMA

Przez lata nagrywali masę świetnych numerów, koncertowali i romansowali z wieloma kobietami. Jednocześnie kariera Morrisona zaprzecza etosowi komun lata miłości. Sam zresztą często krytykował hipisów, buntował się przeciwko powszechnej rewolucji dzieci kwiatów. W przeciwieństwie do nich eksplorował ciemną stronę życia, odwoływał się nie tylko do radości zmysłów, lecz także do "bólów egzystencji" i intelektu.

REKLAMA

- The Doors odkryłem w czasach licealnych. Zainspirowali mnie do tego, aby napisać spektakl teatralny ''Jeździec burzy'', który można oglądać od szesnastu lat - mówił Arkadiusz Jakubik.

- Uwielbiam The Doors! W domu mam piach z grobu Morrisona i piach z plaży Venice Beach w Kalifornii gdzie zaczęli swoją muzyczną przygodę - mówił Michał Wiraszko (Muchy).

- Zaprosiłbym do domu Morrisona na szamańskie spotkanie. Przygotowałbym dla niego dobre polskie grzybki! Myślę, że moglibyśmy przeżyć naprawdę interesującą duchową podroż - mówił Vienio.

W ramach najbliższego wydania Anatomii Rocka zespól The Doors! Wypowiedzą się m.in. Tomasz Organek, Tomasz Lipiński, Michał Wiraszko, Arek Jakubik, Paweł Małaszyński, Olaf Deriglasoff, Vienio i inni! Zapraszamy 18 i 19 czerwca!

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory