Beatbox Kids zwycięzcą Virgin Mobile Academy!

Jury Virgin Mobile Academy 2015/2016 przyznało 100 000 złotych autorowi projektu Beatbox Kids na rozwój swojego biznesu w dziedzinie kultury i sztuki. Projekt z sukcesem przeszedł przez wszystkie etapy konkursu, pokonując niemalże 600 rywali. Przyznano również 3 wyróżnienia w wysokości 5 000 złotych.

23 czerwca w Warszawie, spośród 15 finalistów, został wyłoniony zwycięzca II edycji Virgin Mobile Academy. Towarzyszyło jej hasło: "Richard's Art of Business", będące bezpośrednim nawiązaniem do twórcy globalnego koncernu Virgin, Sir Richarda Bransona.

Wspieranie start-upów jest wpisane w DNA marki Virgin. Dlatego przy organizacji Virgin Mobile Academy przyświecały nam 2 cele - rozwój wiedzy osób przedsiębiorczych, działających w obszarze kultury i sztuki oraz wsparcie finansowe pomocne w rozwinięciu danej inicjatywy. Nagrodę główną - kwotę 100 tys. złotych - wygrał projekt, który zdaniem niezależnego jury ma największy potencjał biznesowy oraz dowodzi, że kultura i sztuka może być rentownym przedsięwzięciem . Niesie ze sobą również wartościową misję i odpowiada na realne potrzeby - mówi Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Virgin Mobile Polska. Dzięki zdobytej wiedzy i nowym umiejętnościom, finaliści oraz uczestnicy drugiego etapu, zyskali doświadczenia, które pomogą im rozwijać swoje projekty i stać się bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych inwestorów - podsumowuje.

Zwycięzca i 3 wyróżnienia

Zwycięski projekt, którego autorem jest Patryk "TikTak" Matela, został wyłoniony z grona 15 finalistów. Beatbox Kids łączy w sobie kulturę i biznesowe podejście z wartościową misją społeczną. Założeniem projektu jest uczenie dykcji, poprawnego oddychania oraz poczucia rytmu poprzez warsztaty beatboxowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Żyję beatboxem od dawna, jednak udział w konkursie pozwolił mi rozwinąć pomysł na biznes i wyzwolił jego potencjał . W planach mam stworzenie aplikacji mobilnej, która umożliwi rodzicom pracę z dziećmi we własnym zakresie. Nagrodę przeznaczę również na prowadzenie programów pilotażowych w szkołach, współpracując z logopedami, aby projekt zbierał dobre opinie i cały czas się rozszerzał - mówi Patryk "TitTak" Matela.

W trakcie gali wyróżniono również trzy projekty. Culture Club to innowacyjna aplikacja mobilna, pozwalająca na współdzielenie pasji do kultury i sztuki z innymi. Pożar w burdelu jest niezależnym kabaretem literackim. Pełne dobrej energii Radio On zostało stworzone z myślą o społeczności onkologicznej.

Zwycięzcę oraz wyróżnione projekty wyłoniło niezależne jury, w składzie Grażyna Piotrowska-Oliwa - prezes Virgin Mobile Polska, Bogna Świątkowska - prezes Fundacji Bęc Zmiana, Andrzej Pągowski - artysta-grafik, Mikołaj Komar - fotograf i redaktor naczelny KMAG oraz Grzegorz Marczak - redaktor naczelny Antyweb.pl.

Do konkursu zostało zgłoszonych blisko 600 projektów.

Beatbox Kids zwycięzcą Virgin Mobile Academy!Beatbox Kids zwycięzcą Virgin Mobile Academy! mat. prasowe mat. prasowe

SŁUCHAJ ROCK RADIA