[ANATOMIA ROCKA] JIMI HENDRIX

REKLAMA
"Kiedy widzisz i słyszysz jak Jimi Hendrix gra to dostrzegasz, że on i jego gitara stanowią jedność" mówił o swoim mistrzu John Frusciante. Do fascynacji czarnoskórym gitarzystą przyznawał się Kurt Cobain i miliony ludzi sięgających po pierwsze wiosło. Hendrix przez całe dzieciństwo wstydził się biedy i poszarpanych brudnych ubrań. Od momentu gdy odnalazł gitarę z jedną struną postanowił ćwiczyć i stać się kimś, więcej niż jego rówieśnicy - symbolem epoki hipisów.
REKLAMA

Leon Hendrix

REKLAMA

"Castle Made Of Sand" to moja ulubiona piosenka. Kawałek ten opowiada o naszej rodzinie. Pierwszy wers mówi jak mama z tata kłócą się i rozstaja Drugi jest o mnie. Jestem małym chłopcem zabieranym przez wydział spraw socjalnych. W trzecim wersie jest nasza chora matka, która odchodzi właśnie do nieba. Ostatni raz kiedy ją widzieliśmy jechała na wózku ciemnym szpitalnym korytarzem - było mroczno i smutno.

Jacek Jędrzejak (Dżej Dżej)

Odegranie hymnu Stanów Zjednoczonych czy podpalenie gitary przeszło do kanonu rocka. Widać było po nim naturalną ekspresję.

Damian Ukeje

REKLAMA

"Hey Joe"... Piosenka, którą jako pierwszą nauczyłem się grać na gitarze. Hendrix to był szalony! Zrobił sobie gipsowy odlew członka.

Kuba Kawalec

Pierwszy raz usłyszałem go dzięki ojcu. To był również moment kiedy sięgnąłem po gitarę. Słuchając "Hey Joe" uczyłem się grać patrząc jak to robi mój kuzyn Marcin.

Anna Guzik

REKLAMA

Wirtuozeria gitary elektrycznej. On wychował pokolenia gitarzystów.

Dawid Podsiadło

Legendarny muzyk, który dołączył do "Klubu 27"! (...) Oglądając koncerty gwiazd mam coś takiego, że nie ufam każdemu. Hendrix grał jednak z sercem i pasją!

Kamil Sipowicz

REKLAMA

Hendrix to największy gitarzysta wszech czasów! Uwielbiałem go! Uważam, że jest to pionier, któremu nikt jeszcze nie dorównał!

Premierowe odcinki Anatomia Rocka już 5 i 6 listopada. Ruszamy od 9:45.

Mariusz Stelmaszczyk ,

zapraszam!

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory