Świąteczne spotkania w Warszawie, Poznaniu i Lublinie

REKLAMA
Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy brak bliskich boli najbardziej. Dlatego każdego roku Stowarzyszenie ?mali bracia Ubogich? organizuje spotkania świąteczne. Przy naszych stołach w Warszawie, Poznaniu i Lublinie gościmy każdorazowo kilkaset samotnych starszych osób. Odwiedzamy też tych, którym stan zdrowia nie pozwala z nami świętować.
REKLAMA

Wigilia jest realizowana ze środków finansowych pochodzących od darczyńców, zebranych w kampanii, która rozpoczyna się na miesiąc przed Bożym Narodzeniem. Dzięki wpłatom samotne starsze osoby zostaną zaproszone na spotkanie świąteczne. Wpłat na dowolną kwotę można dokonywać między innymi za pośrednictwem strony: www.malibracia.org.pl/wigilia . Od 21 listopada rusza strona dedykowana kampanii www.podarujwigilie.pl.

REKLAMA
 

Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" to międzynarodowa organizacja pożytku publicznego, realizująca różnorodne działania i angażująca się w międzypokoleniowe projekty, które mają na celu pomóc seniorom zmagać się z samotnością. Stowarzyszenie działa w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" to przyjaciele osób starszych, którzy troszczą się o starszych samotnych ludzi, którzy zazwyczaj nie mają już bliskich. Głównym działaniem "małych braci Ubogich" jest tzw. wolontariat towarzyszący, czyli odwiedziny w domach samotnych osób starszych i budowanie trwałej relacji wolontariusza z podopiecznym. Obecność wolontariuszy w życiu samotnych starszych ludzi zmniejsza ich stres i poczucie zagrożenia związane z samotnością, daje poczucie bezpieczeństwa, czasem ratuje zdrowie, a nawet życie. "Mali bracia Ubogich" są z podopiecznymi, gdy samotność boli najbardziej.

Więcej informacji na stronie: www.malibracia.org.pl

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory