50 lat temu ukazał się debiutancki album The Doors!

REKLAMA
The Doors zadebiutowali 4 stycznia 1967 roku. Praca nad albumem trwała 6 dni!
REKLAMA

"The Doors" powstał w studiu Sunset Sound Recorders w Hollywood. Kapela założona przez Jima Morrisona i Ray'a Manzareka zyskała popularność przede wszystkim dzięki numerowi "Light My Fire" ! Trwający ponad 7 minut kawałek opanował listy przebojów w USA. Jednak to utwór "Break On Through (To the Other Side)" miał wypromować tę płytę.

REKLAMA

Krążek sklasyfikowany został na 42. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone (2003). Sprzedany w ponad 20 milionach egzemplarzy, znalazł się na 2 miejscu listy najchętniej kupowanych albumów w Ameryce .

Poetyckie teksty, kompozycje i ciekawe brzmienie połączone z niezwykle charyzmatycznym Jimem Morrisonem uczyniły The Doors królami rocka psychodelicznego.

Goście Rock Radia wspominali Jima Morrisona i The Doors w audycji "Anatomia Rocka":

The Doors odkryłem w czasach licealnych. Zainspirowali mnie do tego, aby napisać spektakl teatralny ''Jeździec burzy'', który można oglądać od szesnastu lat. (Arkadiusz Jakubik)

REKLAMA

Uwielbiam The Doors! W domu mam piach z grobu Morrisona i piach z plaży Venice Beach w Kalifornii gdzie zaczęli swoją muzyczną przygodę. (Michał Wiraszko - Muchy)

Zaprosiłbym do domu Morrisona na szamańskie spotkanie. Przygotowałbym dla niego dobre polskie grzybki! Myślę, że moglibyśmy przeżyć naprawdę interesującą duchową podroż. (Vienio)

 

Tracklista:

"Break on Through (To the Other Side)"

REKLAMA

"Soul Kitchen"

"The Crystal Ship"

"Twentieth Century Fox"

"Alabama Song (Whiskey Bar)"

REKLAMA

"Light My Fire"

"Back Door Man"

"I Looked at You"

"End of the Night"

REKLAMA

"Take It as It Comes"

"The End"

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory