[ANATOMIA ROCKA] SEX PISTOLS

REKLAMA
Sex Pistols czyli "trzy akordy darcie mordy" zmieniali świat dzięki głębokiemu podtekstowi społecznemu i lewicowemu.
REKLAMA

Liczne afery uczyniły Pistolsów kimś więcej niż tylko kolejną grupą rockową. Stali się figurami o znaczeniu narodowym. Skandale bardzo utrudniały im działalność, ale stały się częścią ich legendy. Sprawiły, że wydanie pierwszego albumu okazało się absolutnym sukcesem.

REKLAMA

Adam "Nergal" Darski

Czytałem biografię Rottena gdzie bardzo zgrabnie opowiedział o czasach gry w Sex Pistols. Martwi mnie jednak jego spojrzenie na świat,w którym wydaje się nieco zagubiony i odrzucony.

Mariusz Duda

W Sex Pistols było zbyt dużo wódki i narkotyków. Muzyka mogła porywać, ale umówmy się oni nie potrafili grać!

REKLAMA

Marek Dyjak

Mam w sobie ducha punkowca! Jednego dnia chętnie posłucham Chopina, a drugiego brudnego Sex Pistols. Uwielbiam w nich tą spontaniczną dzikość!

Krzysztof Grabowski

Rotten to niezwykle sprytny facet, który miał pomysł na siebie. Po tym jak rozpadło się Sex Pistols założył Public Image Ltd. Zespól ocierający się momentami o awangardowe brzmienia.

REKLAMA

Tomasz Lipiński

Większość zespołów punkrockowych powstała po tym jak ktoś zobaczył koncert Sex Pistols. Trzeba jednak zaznaczyć, że zespól Rottena był wielką eksplozją, która bardzo szybko wygasła.

John Porter

To byli pionierzy, którzy przede wszystkim nieśli wspaniałą energię!

REKLAMA

Johnny Rotten

Moi rodzice mieli bzika na punkcie muzyki i posiadali sporą kolekcje płyt. Dzięki nim poznałem wielu rożnych artystów. W dzieciństwie przeżyłem jedną wielka muzyczna podroż, dlatego kocham wszystkich ludzi, którzy ją tworzą.

Rafał Rutkowski

Bardzo podobała mi się ich totalna szczerość. Zazdrościłem tamtej młodzieży czasów, w których mogli zobaczyć Sex Pistols na żywo!

REKLAMA

Kuba Sienkiewicz

Szyderstwo z Królowej było największym grzechem w Anglii, ale oni się tym nie przejmowali nagrywając własne "God Save The Queen".

Więcej w Rock Radiu 28.01 i 29.01. Startujemy o 9:50.

Zaprasza Mariusz Stelmaszczyk

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory