30 rocznica premiery "The Joshua Tree" U2!

REKLAMA
30 lat temu ukazał się album "The Joshua Tree". To na tym krążku znalazły się takie numery jak "I Still Haven't Found What I'm Looking For" i "With or Without You".
REKLAMA

Dzisiaj 30 urodziny obchodzi piąty studyjny album zespołu U2 "The Joshua Tree". Wyprodukowany przez Briana Eno i Daniela Lanois'a, uzmawany jest za największy sukces U2, zarówno pod względem komercyjnym (16 milionów sprzedanych egzemplarzy), jak i artystycznym. To właśnie na "The Joshua Tree" znajdują się najsłynniejsze utwory zespołu, takie jak "Where the Streets Have No Name", "I Still Haven't Found What I'm Looking For", "With or Without You" czy "Bullet the Blue Sky".

REKLAMA

W tekstach, warstwie muzycznej i grafice albumu na pierwszy plan wysuwa się fascynacja krajobrazami pustynnymi oraz Ameryką Środkową. Według lidera grupy, Bono, jest to rezultat jego podróży po Salwadorze i Nikaragui. Jednocześnie przyznaje on, że nie mniejsze znaczenie przy powstawaniu płyty miały ogromne przestrzenie Stanów Zjednoczonych - na początku zresztą miała ona nosić tytuł "Two Americas" i stanowić odzwierciedlenie kontrastu pomiędzy amerykańskim snem a rzeczywistością.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory