[Anatomia Rocka] Keith Richards

REKLAMA
Richards jest angielskim bożyszczem gitary solowej a także współzałożycielem legendarnej grupy The Rolling Stones. Przyszedł na świat w 1943 roku. Już od młodzieńczych lat interesował się muzyką i grą na gitarze. Ma największy wkład w twórczość Stonesów, w wielu utworach słychać jego śpiew i wstawki chóralne. Jest pionierem tzw "ognistych riffów", czyli prostych, efektownych zagrywek gitarowych. Jako jeden z pierwszych muzyków eksperymentował z modulacją brzmienia gitary, w kawałku (I Cant't Get No) Satisfaction, słychać charakterystyczny Fuzz Box. Najczęściej grywa na słynnym żółtym Fenderze Telecasterze.
REKLAMA

Razem z Mickiem Jaggerem tworzą charyzmatyczny, wzajemnie się uzupełniający, przepełniony erotyzmem duet sceniczny. Powolne, nieskrępowane ruchy muzyków przed publicznością, od lat skutkują oszałamiającym wrażeniem na rzeszach fanów. Keith Richards jest niezaprzeczalnie jedną z najbardziej znanych gwiazd show businessu rock'n'rolla. W kuluarach grupy, jest nazywany młodszym bratem Nosferatu, ze względu na swój mroczny, dekadencki wygląd. Przez wiele lat wiódł życie prawdziwego rockmana, nie stronił od burd i awantur podczas tras koncertowych, pływał w morzu alkoholu. Oddychał eterem narkotyków i okrywał się pięknymi kobietami.

REKLAMA

Keith wydał dwa, wysoko oceniane albumy solowe w odpowiedzi na obranie samotnej ścieżki kariery przez Micka Jaggera w latach '80. Był dwa razy żonaty, oficjalnie jest ojcem pięciorga dzieci.

Tomasz Knapik

Zawsze należałem do fanów The Beatles, ale Stonsi mieli w sobie coś przyciągającego. Jagger i Richards to bardzo charyzmatyczni goście!

Organek

REKLAMA

Jednym z moich ulubionych kawałków The Rolling Stones jest ''Paint It, Black''. Fantastyczna melodia, która nie może wyjść z głowy!

Wojciech Pijanowski

Bardzo chciałbym spotkać Keitha Richardsa. Zapytałbym go po co wchodził na palmę.

Rafał Rutkowski

REKLAMA

Keith Richards jest łobuzem z krwi i kości. Jego twarz przypomina żołnierza, który przeszedł siedem frontów. Jego kumpel Jagger nieco lepiej się zakonserwował.

Więcej wypowiedzi w najbliższym wydaniu Anatomii Rocka, już w najbliższy weekend - 13 i 14 maja!

Zaprasza Mariusz Stelmaszczyk

Ruszamy w sobotę od 9:50!

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory