Dziś Mick Jagger kończy 74 lata!

REKLAMA
Dzisiaj urodziny prawdziwej legendy rocka! Mick Jagger skończył 74 lata!
REKLAMA

Muzyk urodził się 26 lipca 1943 roku w angielskim Dartford. Z kultową grupą The Rolling Stones działa już ponad 55 lat! Zadebiutowali 12 lipca 1962 roku. 

REKLAMA

Mick Jagger jest żywym dowodem na to, że w rock'n'rollu wiek nie ma znaczenia! Ten, zdawałoby się, 74. letni dziadziuś łamie wszelkie stereotypy. Ostatnio po raz 8 został ojcem! Jego najstarsze dziecko ma 45, a najmłodsze - niecały rok.

Keith Richards powiedział o nim: "Łzy wylane przez kobiety Micka zrujnowały sporo moich koszul". I chyba nie tylko przez kobiety. Od lat w świecie rocka krąży plotka o romansie Jaggera z... Davidem Bowiem! 

W 2003 roku Jagger otrzymał tytuł szlachecki. A trzy lata później dał koncert dla 1,5 miliona osób. Stonesi zagrali wtedy w Rio De Janeiro. 25 marca 2016 roku odbył się kolejny bardzo ważny, historyczny wręcz, koncert. Grupa dała występ na Kubie. Była to pierwsza wizyta zagranicznego artysty rockowego na komunistycznej Kubie. 

Mick Jagger. Król, legenda... Jak w Powstaniu Rock Radia Piotr Kędzierski wspominał sir Jaggera? Posłuchajcie! 

REKLAMA

Chcecie wiedzieć więcej o tej legendarnej kapeli? Posłuchajcie "Anatomii Rocka", której głównym tematem byli wielcy The Rolling Stones! 

Opowiedzą o nich: Janusz Panasewicz, Muniek Staszczyk, Sidney Polak, Tomasz Organek i wielu innych.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory