Mick Jagger opublikował nowe single. Musisz to zobaczyć!

REKLAMA
Wokalista kultowego zespołu The Rolling Stones opublikował wczoraj dwa nowe utwory solowe. Muzyk wziął na warsztat teraźniejszą sytuację polityczną w swoim państwie i na świecie.
REKLAMA

Single mają na ten moment niezwykle silny przekaz. Mick Jagger postanowił więc wydać je, zanim zbierze pełen materiał do nowej płyty. Muzyk nie kryje swojej frustracji i poirytowania bieżącymi wydarzeniami w Anglii.

REKLAMA

"Gotta Get A Grip" i "England Lost" są apelem artysty do społeczeństwa i świata polityki. Utwory, połączone z teledyskami, skłaniają każdego słuchacza do refleksji. Mick zdaje się doskonale rozumieć współczesną rolę muzyki. W czasach tak wielkich zmian, bunt zdaje się być czymś nieuniknionym. Stawką, według artysty, jest Anglia. Jednak z singlami utożsamiać mogą się również osoby spoza Wielkiej Brytanii. Ostatnie wydarzenia polityczne odczuwają szczególnie Europejczycy. Świat muzyki nie chce milczeć w tej sprawie.

Gotta Get A Grip (Official Video) by Mick Jagger on VEVO .

Jagger w "Gotta Get A Grip" nawołuje społeczeństwo do obudzenia się i wzięcia swojego życia we własne ręce. Do samodzielnego kreowania własnej przyszłości. Chce, aby ludzie wzięli się w garść i sprzeciwili realiom.

England Lost (Official Video) by Mick Jagger on VEVO .

REKLAMA

Mecz piłkarski, o którym mowa w "England Lost", jest metaforą bieżącej sytuacji politycznej w Wielkiej Brytanii. Zdaniem artysty, ta nieuchronnie kroczy ku upadkowi. Muzyk, przejęty i pełen wątpliwości, mimo wszystko opowiada historie z humorem i odrobiną ironii.

Obie piosenki są dostępne na Spotify. Oprócz oryginalnych wersji, opublikowane zostały również cztery remiksy oraz alternatywna wersja "England Lost". Gościnnie wystąpił w niej Skepta- brytyjski producent muzyczny, raper i pionier grime'u.

Niebawem do sprzedaży trafi również płyta CD i winyl Jaggera.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory