Leonard Cohen dziś obchodziłby 83. urodziny!

Leonard Norman Cohen urodził się 21 września 1934 roku w Montrealu. Był on nie tylko pisarzem oraz poetą, ale i muzykiem tworzącym rock i folk. Legendarny artysta zmarł 7 listopada 2016 roku.

Cohen od zawsze skupiał się bardziej na pisaniu, niż na muzyce. Jednak za sprawą piosenki "Suzanne", zaczął być rozpoznawany także jako wokalista. Utwór w wykonaniu Leonarda zyskał olbrzymie uznanie. Artysta postanowił więc zająć się muzyką. Głównym powodem tej decyzji, jak mawiał, była jego sytuacja finansowa.

Muzyk wydał na chwilę przed śmiercią swój ostatni album - "You Want It Darker". Kilka dni temu ukazał się teledysk do singla "Leaving The Table", pochodzącego z tego krążka. Nowe wideo zostało zrealizowane w wersji animowanej. Możemy w nim zobaczyć samego muzyka przemieszczającego się nad Montrealem.

Jak prezentuje się nowy teledysk? Zobaczcie sami!

 

Z okazji pierwszej rocznicy śmierci artysty, 6 listopada odbędzie się koncert ku jego pamięci. Będzie on miał miejsce w rodzinnym mieście muzyka - Montrealu. Wystąpią na nim m.in. Sting, Lana Del Rey i Damian Rice.

W oświadczeniu, Adam Cohen (syn muzyka) wyznał, że przed śmiercią ojciec zostawił mu pewne instrukcje, w których życzył sobie, by ewentualne wydarzenie publiczne na jego cześć odbyło się właśnie w Montrealu.

Dochody z tego wydarzenia mają zostać przeznaczone na cele charytatywne.

SŁUCHAJ ROCK RADIA