Leonard Cohen dziś obchodziłby 83. urodziny!

REKLAMA
Leonard Norman Cohen urodził się 21 września 1934 roku w Montrealu. Był on nie tylko pisarzem oraz poetą, ale i muzykiem tworzącym rock i folk. Legendarny artysta zmarł 7 listopada 2016 roku.
REKLAMA

Cohen od zawsze skupiał się bardziej na pisaniu, niż na muzyce. Jednak za sprawą piosenki "Suzanne", zaczął być rozpoznawany także jako wokalista. Utwór w wykonaniu Leonarda zyskał olbrzymie uznanie. Artysta postanowił więc zająć się muzyką. Głównym powodem tej decyzji, jak mawiał, była jego sytuacja finansowa.

REKLAMA

Muzyk wydał na chwilę przed śmiercią swój ostatni album - "You Want It Darker". Kilka dni temu ukazał się teledysk do singla "Leaving The Table", pochodzącego z tego krążka. Nowe wideo zostało zrealizowane w wersji animowanej. Możemy w nim zobaczyć samego muzyka przemieszczającego się nad Montrealem.

Jak prezentuje się nowy teledysk? Zobaczcie sami!

 

Z okazji pierwszej rocznicy śmierci artysty, 6 listopada odbędzie się koncert ku jego pamięci. Będzie on miał miejsce w rodzinnym mieście muzyka - Montrealu. Wystąpią na nim m.in. Sting, Lana Del Rey i Damian Rice.

W oświadczeniu, Adam Cohen (syn muzyka) wyznał, że przed śmiercią ojciec zostawił mu pewne instrukcje, w których życzył sobie, by ewentualne wydarzenie publiczne na jego cześć odbyło się właśnie w Montrealu.

REKLAMA

Dochody z tego wydarzenia mają zostać przeznaczone na cele charytatywne.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory