ANATOMIA ROCKA Genesis

REKLAMA
Grupa Genesis powstała dokładnie 50 lat temu. Muzycy nagrali wówczas swoje pierwsze demo, a dwa lata później na rynku ukazała się debiutancka płyta "From Genesis to Revelation". Liderem był charyzmatyczny Peter Gabriel, który do zespołu wnosił progresywne, wręcz artystyczne brzmienie. Wszystko zmieniło się, kiedy grupa postanowiła dokonać roszad. Garbiel wybrał karierę solową, a dotychczasowy perkusista Phil Collins stanął przed mikrofonem.
REKLAMA

Współzałożyciel Genesis, Mike Rutherford, zasugerował w wywiadzie dla Daily Mirror, że istnieje możliwość reaktywacji zespołu. Ma to związek przede wszystkim z powrotem Phila Collinsa z emerytury, a także faktem, że byli członkowie Genesis - Collins, Rutherford i Tony Banks - pozostają w bliskim kontakcie.

REKLAMA

Nie chcieliśmy kontynuować działalności, dopóki Phil był na emeryturze. A teraz zobaczymy. Bardzo doceniam to, że jesteśmy dobrymi przyjaciółmi.

Ostatni wspólny występ muzyków miał miejsce w 2007 roku, w Los Angeles. Po swoim powrocie do grania Phill Collins rozpoczął solową trasę, ale nie wykluczał też reaktywacji Genesis. W wywiadzie dla The Rolling Stone z 2015 roku zaznaczył jednak, że fani mogli nie do końca przemyśleć to, jak taki powrót miałby wyglądać. Jeśli chodzi o klasyczny skład - z Peterm Gabrielem w roli lidera - nie ma szans na wykonywanie utworów takich jak "Invisible Touch" czy "I Can't Dance".

Pomimo tego, były gitarzysta zespołu, Steve Hackett, twierdzi, że rozmawiał z Gabrielem o możliwym odtworzeniu starego składu:

Powrót Genesis jest możliwy. Rozmawiam z Peterem, próbuję się dowiedzieć co myśli o sytuacji na świecie. Staram się, wierzcie mi. Nie powiem jednak nic więcej, bo nie chcę podkręcać oczekiwań.

REKLAMA

W programie wypowiedzą się m.in.: Muniek Staszczyk, Piotr Polak, Kuba Sienkiewicz, Wojciech Waglewski, Szymon Bobrowski i Ray Wilson.

Anatomia Rocka już 21 października i 22 października. Startujemy w sobotę od 9:40!

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory