ProgRockFest 2019

REKLAMA
Szykuje się dobra impreza! Będzie się działo!
REKLAMA

ProgRockFest to wydarzenie, które organizowane jest po raz piąty w podwarszawskim Legionowie. Przez cztery lata festiwal okrzepł i nabrał własnego stylu. Stylu rocka progresywnego zbliżonego do art rocka z naciskiem na art. ProgRockFest to autorski projekt Mikołaja Madejaka, legionowianina i lokalnego kaowca, który „po godzinach” próbuje organizować w swoim mieście różne wydarzenia artystyczne, m.in. teatr czy wydarzenia jazzowe. Dzięki współpracy z legionowskim ośrodkiem kultury i przychylnemu podejściu lokalnych samorządowców, udaje się realizować niekomercyjne projekty kulturalne.

REKLAMA

ProgRockFest powstał z miłości do muzyki Pink Floyd. Muzyki nietuzinkowej, oryginalnej i niebanalnej. Dźwięków, które tworzą fantastyczne pejzaże muzyczne. Od początku udowadnia, że muzyka rockowa to nie tylko gitarowe granie.

Tegoroczna edycja, która odbędzie się na początku kwietnia przyniesie ze sobą wspaniałe progresywne dźwięki z całego świata. Gościem specjalnym 5. Edycji będzie kanadyjski Mystery. Panów zza oceanu zna każdy fan rocka progresywnego. Zespół powstał w 1987 roku. Do chwili obecnej wydali siedem studyjnych krążków, z czego aż pięć w ich najnowszej historii, czyli po dziewięcioletniej przerwie (1998 – 2007). Od wydania Beneath the Veil of Winter’s Face każda kolejna płyta przynosi nowe utwory bardzo dobrze przyjmowane przez fanów. Ich koncerty charakteryzują się bardzo emocjonalnym zaangażowaniem w wykonywanie utworów przez wokalistę zespołu Jeana Pageau.

Drugim headlinerem ProgRockFest 2019 jest krakowski Albion, znanego w świecie rocka progresywnego Jerzego Antczaka (proj. Georgius). Ich twórczość zawsze cieszyła się uznaniem. Debiutancki album wydali w 1995 roku. Muzyka Albionu przepełniona jest klimatycznymi brzmieniami instrumentów klawiszowych, okraszonymi rozbudowanymi solówkami gitar, zaś całości charakteru nadaje głos Anny Batko, która po wielu latach rozłąki powróciła do składu formacji nagrywając wraz z nią płytę „You`ll be mine”.

Poza gwiazdami na legionowskiej scenie pojawią się:

REKLAMA

Anamor z Płocka, którego historia sięga 1995 roku, ale ich pierwszy album pojawił się w 2003. W tej chwili mają na koncie dwa wydawnictwa: „Imaginacje” i „Za witrażem”. Cechą charakterystyczną Anamora jest subtelny, ale wyrazisty wokal Marty Głowackiej-Szmyd.

Acute Mind to zespół, który powstał w 2006 roku w Lublinie. Mają na koncie jedno wydawnictwo – Acute Mind. Podczas festiwalu zaprezentują premierowy materiał z najnowszej płyty, którą będzie można nabyć przedpremierowo podczas festiwalu. Zespół ma na swoim koncie m.in. trasę ogólnopolską z legendą neoprogrocka grupą Quidam.

Krakowski Fizbers to, jak o sobie piszą, chłopaki którzy twierdzą, że rock progresywny nie umarł i nadal intryguje młode pokolenie. Ten młody i obiecujący zespół ma na koncie dwa wydawnictwa: First Mind i Die Without Living.

Disposable Soma, z łaciny „Ciało jednorazowego użytku” to warszawska formacja tworząca rocka progresywnego. Pracują w tej chwili nad pierwszą EPkę. Ich muzykę można określić jako szerokie spectrum emocji rozciągnięte pomiędzy dobrze osadzoną sekcją rytmiczną, delikatnym akustycznym brzmieniem, smutnymi melodiami, krzykiem, ciszą i słodkim szeptem.

REKLAMA

Nic dodać nic ująć. Po prostu trzeba być w Legionowie.

Oczywiście jak organizatorzy zapewniają, ProgRockFest to nie tylko muzyka na żywo, to także wydarzenia towarzyszące, takie jak ProgRockMarket, czyli kiermasz wydawnictw muzycznych z muzyką, jakiej nigdzie indziej nie kupicie. ProgRockWeek, czyli wspaniałe smaki w przestrzeni gastronomicznej miasta. Jest to szereg promocji i działań w lokalach biorących udział w projekcie przez tydzień poprzedzający festiwal. Natomiast ProgRockGallery to wernisaż i wystawa prac lokalnych twórców. Tegoroczna edycja PRG to wystawa zdjęć festiwalowych Doroty Milerowicz i Pawła Horążego. Oboje od początku współpracują z festiwalem i dokumentują to, co dzieje się na nim i wokół. Wernisaż wystawy odbędzie się pierwszego dnia ProgRockFest.

Bilety: 40 zł za jeden dzień festiwalowy

Karnet: 60 zł na cały festiwal, dostępny tylko w przedsprzedaży

REKLAMA

Line up:
5 kwietnia
Disposable Soma
Anamor
wernisaż ProgRockGallery
Albion

6 kwietnia
Fizbers
Acute Mind
Mystery

ProgRockWeek 29 marca – 7 kwietnia 2019 r.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory