W to mi Maj!

Rozkład jazdy na majówkę!

1 Maja:

10:00 - 15:00  Pierwszy raz Prezesa
 gościem Michała Żołądkowskiego będzie Robert Górski,
komik i lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, odtwórca głównej roli w serialu internetowym "Ucho Prezesa".
W specjalnej audycji opowie nam o swoim pierwszym samochodzie, pierwszej randce i pierwszych zarobionych pieniądzach


15:00 - 20:00 Przodownicy pracy
 w związku z obchodzonym tego dnia Świętem Pracy Jan Bajorek sprawdzać będzie czy szewc chodzi bez butów, a zegarmistrzowi można wierzyć jak proboszczowi. Ile prawdy jest w tym, że poznasz człowieka po butach jego
i czy zegarki idą z duchem czasu, będzie można dowiedzieć się z programu "Przodownicy pracy".

3 Maja:


10:00 - 15:00 Polska okiem cudzoziemców
w studiu Rock Radia pojawią się Vasil Gureshidze - aktor z Gruzji, obecnie kucharz kuchni gruzińskiej, przebywający w Polsce od 7 lat oraz Bilguun Ariunbaatar, showman urodzony w Ułan Bator.
Z ich pomocą Jan Bajorek w audycji "Polska okiem cudzoziemców", spróbuje ustalić, jak obcokrajowcy odbierają nas, Polaków,
co ich dziwi, co zaskakuje, a co śmieszy.


15:00 - 20:00 Językowa wojna płci
Tomasz Miara porozmawia na antenie z blogerką i absolwentką polonistyki Pauliną Mikułą, autorką popularnego bloga "Mówiąc inaczej" na temat językowej wojny płci, czyli np. o tym, czemu coraz częściej można usłyszeć określenia "minister" i "ministra". Czy da się zrobić męski odpowiedni niani i przedszkolanki? Słuchajcie uważnie 3. maja!

W sobotę, 4 maja między 15:00 a 20:00 słuchacze Rock Radia poznają wyniki plebiscytu "My way", w którym można było głosować na najlepsze klasyki rocka do słuchania w długiej podróży. Zaś 5 maja Tomasz Miara zajmie się rekordami muzycznymi: przedstawi największe koncerty, tych, którzy mają na koncie najwięcej sprzedanych płyt czy najlepsze i najdroższe gitary świata. O tym wszystkim będzie można usłyszeć w audycji "Naj na maj" nadawanej w niedzielę od 10:00 do 15:00.

SŁUCHAJ ROCK RADIA