Leśne Klimaty Warszawy - imprezy w Maju

Zapraszamy na serię imprez w leśnym klimacie!

Piknik w Lesie Kabackim
11 maja (sobota) 11.00-16.00
Gajówka przy ul. Leśnej 61

Z okazji otwarcia wyremontowanej gajówki oraz sąsiadującej z nią stodoły, Lasy Miejskie – Warszawa serdecznie zapraszają na piknik podczas którego nie zabraknie wycieczek i spacerów przyrodniczych z leśnikiem, botanikiem, entomologiem oraz historykiem. Ponadto na pikniku znajdzie się stoisko Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, przy którym pracownicy ośrodka opowiedzą, co zrobić kiedy spotkamy dzikie zwierzę w lesie. Każdy będzie mógł dowiedzieć się także ciekawostek o płazach i gadach Lasu Kabackiego na stoisku Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW. Ponadto w planie gry i zabawy dla najmłodszych oraz widowiskowe pokazy sokolnicze.

leśne klimatyleśne klimaty redakcja

Piknik w Lesie Bemowo
18 maja (sobota) 11.00-16.00
Polana rekreacyjna przy ul. Kutrzeby

Las Bemowo to niezwykły kompleks leśny w granicach stolicy – niezwykle urozmaicony i obfitujący w wielkie bogactwo przyrodnicze. O tym bogactwie podczas pikniku opowiedzą: botanik, entomolog oraz leśnik. W lesie tym przyroda dosyć mocno przeplata się z historią, dlatego też nie zabraknie wycieczki z historykiem, który opowie, jakie tajemnice kryją pod sobą mchy i powalone drzewa. Będą oczywiście gry i zabawy dla najmłodszych natomiast pracownicy Lasów Miejskich – Warszawa, zajmujący się zwierzętami, powiedzą co zrobić kiedy spotkamy w lesie dzikie zwierzę. Do leśnych atrakcji dołączy również stoisko Dzielnicy Bemowo.

Piknik w Lesie Bródno
25 maja (sobota) 11.00-16.00
Las Bródno od strony ul. Malborskiej

Las Bródno to ważne miejsce na historycznej mapie Warszawy, ponieważ tutaj znajdował się gród, o którym podczas pikniku opowie historyk. Ponadto odbędą się wycieczki z botanikiem i entomologiem, natomiast jeden z leśników Lasów Miejskich – Warszawa odpowie podczas spaceru na intrygujące pytanie: Ile drewna jest w lesie? Znajdzie się również stoisko Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, przy którym pracownicy ośrodka opowiedzą, co zrobić kiedy spotkamy dzikie zwierzę w lesie. Nie zabraknie również gier i zabaw dla najmłodszych.

SŁUCHAJ ROCK RADIA