Druga edycja Warszawskiego Festiwalu Konesera

Ogromna dawka dobrej muzyki. Tak w skrócie będziemy świętować pierwsze urodziny Placu Konesera na warszawskiej Pradze.  Przez rok centralny punkt zrewitalizowanej fabryki wódek stał się nowym sercem dzielnicy i ważnym punktem na rozrywkowej i kulturalnej mapie miasta.

 Tegoroczna edycja Warszawskiego Festiwalu Konesera to przede wszystkim pełen przekrój największych polskich gwiazd - od alternatywy, przez elektronikę, po szeroko rozumiany pop. W sobotę na scenie pojawią się: Nosowska, Organek, Skubas i Sabina. Natomiast w niedzielę wystąpią: Fisz Emade Tworzywo, The Dumplings, L.U.C z projektem Rebel Babel i Wojtek Mazolewski Quintet „Komeda”. Na wszystkie występy wstęp wolny.

Energetyczny Warszawski Festiwal Konesera to oprócz muzyki także świetna kuchnia, możliwość spotkania z artystami, targi designu i plakatu oraz specjalny program dla dzieci. Najmłodsi wezmą udział m.in. w zajęciach plastycznych, bębniarskich i językowych (włoski i hiszpański), pokazach filmów krótkometrażowych czy dyskotece.

Dwudniowe, pełne atrakcji wydarzenie odbędzie się w jednym z najbardziej klimatycznych zakątków stolicy - Centrum Praskim Koneser.  Jego powstanie nieodwracalnie zmieniło charakter warszawskiej Pragi. W dawnej fabryce wódek, gdzie przez wiele lat produkowano Wyborową czy Żubrówkę mamy dziś otwarte na wszystkich lifestylowe centrum miasta - miejsce kultury, biznesu, relaksu.

Pięć minut spacerem od stacji metra Dworzec Wileński znajdziemy unikatowe sklepy i polskie marki niedostępne w galeriach handlowych oraz największą na Pradze strefę restauracyjną i barową. Wśród ponad 20 lokali, z kuchnią z całego świata są m.in.: Bombaj Masala, Papa Diego, frankie’s, ORZO, Koneser Grill by Butchery, Bar Hotel Moxy, czy kultowy Syreni Śpiew.

Życie centrum koncentruje się wokół Placu Konesera.  To tu w minionym roku odbywały się liczne wystawy, targi, festiwale. Wakacje pełne były bezpłatnych spektakli, koncertów i pokazów filmowych. A wrzesień przynosi nam bogaty program II Warszawskiego Festiwalu Konesera. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze nieraz będziemy się tu dobrze bawić!

Pełen program dostępny jest na stronie festiwalkonesera.pl

Zapraszamy! Pożegnajcie z nami lato na warszawskiej Pradze!


Wstęp na wszystkie atrakcje i koncerty w ramach Warszawskiego Festiwalu Konesera jest bezpłatny.

Termin: 14-15 września 2019 r.

 

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera, Warszawa

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA