Razem #pomagamyszpitalom

REKLAMA
W związku z epidemią koronawirusa w całej Polsce już w połowie marca 2020 r. Fundacja KURONIÓWKA ruszyła z akcją #pomagamyszpitalom!, wspierającą osoby, które w trudnych chwilach niosą nam wszystkim pomoc. Dzięki niej pracownicy szpitali otrzymują wzmacniające posiłki zapewniające odpowiednią regenerację. Od 25 marca można wesprzeć akcję fundacji w ramach internetowej zbiórki pieniędzy prowadzonej na portalu zrzutka.pl - razem #pomagamyszpitalom!
REKLAMA

----> LINK DO ZRZUTKI <----

REKLAMA

Od prawie 2 tygodni Fundacja KURONIÓWKA wspiera personel medyczny polskich szpitali przekształconych w szpitale zakaźne, który skupia się na leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem. Dostarcza im w pełni zbilansowane, zdrowe dania przeznaczone na każdą porę dnia - dzięki temu pracownicy służby zdrowia, nieustannie zaangażowani w pomoc pacjentom, nie muszą dodatkowo martwić się o posiłki. W akcję zaangażował się również catering dietetyczny Kuroniowie Diety, który do każdego wydanego przez Fundację 1000 zł dokłada drugi 1000 zł od siebie. Łącznie od 17 do 27 marca Fundacja KURONIÓWKA przygotowała i dostarczyła 5740 posiłków (1148 pakietów) o wartości 68 880 zł. Trafiły one do 14 szpitali dedykowanych walce z koronawirusem w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Białymstoku, Łomży, Radomiu i Bielsku Podlaskim, Gdańsku, Szczecinie, Elblągu, Wejherowie, Bydgoszczy i Grudziądzu*.

 Ze wszystkich tych miejsc do Fundacji docierają podziękowania i pozytywne głosy**, ale też prośby o kontynuowanie akcji. Aby sprostać zadaniu przekazywania pakietów żywnościowych przez kolejne 30 dni do 21 szpitali zakaźnych w całej Polsce, Fundacja KURONIÓWKA uruchomia zbiórkę pieniędzy. Internauci mogą w ten sposób przekazać swoje wpłaty, zasilając pulę środków przeznaczonych na działania pod hasłem #pomagamyszpitalom! Koszt akcji to 30 000 zł dziennie i 900 000 zł na 30 dni. Przy założeniu, że w ramach zbiórki zebranych zostanie 450 000 zł, drugie tyle, czyli 450 000 zł, dołoży do akcji firma Kuroniowie Diety.

  Dzięki tym środkom w ciągu jednego dnia przyrządzonych zostanie około 2500 posiłków - 500 pakietów złożonych z 5 pełnowartościowych dań, którymi pracownicy szpitali mogą się dzielić i wymieniać. Każdy szpital biorący udział w akcji będzie miał możliwość wyboru diety spośród wariantów: standardowa, wegetariańska, wegańska i bezglutenowa. Wszystkie posiłki przygotowane są z zachowaniem najwyższych standardów higieny, pakowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Do szpitali dojadą w specjalnych samochodach chłodniczych.

  - Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki na akcję #pomagamyszpitalom! - pomóżmy pracownikom 21 szpitali walczących z koronawirusem, zapewniając im zdrowe i wzmacniające posiłki. Liczymy na Was i głęboko wierzymy w to, że niemożliwe staje się realne, kiedy zamiast działać w pojedynkę, jednoczymy siły! Jesteście z nami? – mówią członkowie zarządu Fundacji KURONIÓWKA: Joanna Liszkiewicz-Kuroń, Jakub Kuroń i Włodzimierz Cała. - Docelowo myślimy o rozszerzeniu działań i objęciu pomocą także pozostałych 60 szpitali w Polsce, przyjmujących chorych i podejrzanych o zakażenie wirusem. Szacunkowy koszt tej inicjatywy to dodatkowo około 72 000 zł dziennie. Będziemy mogli to zrobić, w zależności od postępu zbiórki.

REKLAMA

Dodatkowe informacje na temat akcji #pomagamyszpitalom! można znaleźć na profilu Fundacji KURONIÓWKA  https://www.facebook.com/kuroniowka/ oraz na profilu firmy Kuroniowe Diety https://www.facebook.com/kuroniowiediety/

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory