"Śledztwo Pisma" - nowy sezon

W kwietniu 2019 roku ginie Nicola. Miesiąc później Julia. A w grudniu Kamila. Nieszczęśliwe wypadki, czy może morderstwa? Co łączyło trzy nastolatki mieszkające w okolicach Jeleniej Góry? Czy to przypadek, że chodziły do tej samej szkoły, miały wspólnych przyjaciół i padły ofiarą podobnej przemocy? Jedno liceum, jeden rok i trzy zagadkowe śmierci.

Ale Śledztwo Pisma to nie tylko historia kryminalna. To portret niezwykłych dziewczyn, które próbowały odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych. A przede wszystkim opowieść o młodych ludziach z małych miejscowości, z miasteczek i wsi. O wyzwaniach, przed którymi stają: o braku perspektyw i wykluczeniu, o alkoholu i narkotykach, o przemocy fizycznej i seksualnej. I o instytucjach, które zostały powołane, by im pomagać, a które zawodzą. O kulejącym systemie edukacji, wsparcia socjalnego i opieki zdrowotnej, bezradnych wobec narastających przypadków depresji, problemów psychicznych i samobójstw wśród nastolatków. 

Śledztwo Pisma to pierwszy polski podcastowy serial reporterski. Odcinki pierwszego sezonu, który miał premierę 18 października 2019 roku, zostały odsłuchane niemal 600 tysięcy razy przez ponad 150 tysięcy słuchaczy. Pierwszy sezon Śledztwa był nominowany do szeregu nagród, w tym Grand Press Digital 2019. 

Drugi sezon Śledztwa będzie miał premierę 2 października 2020 roku na stronie śledztwopisma.pl i w kanałach Śledztwa Pisma na YouTube, Spotify, Apple Podcast, Google Podcast, Soundcloud i w innych serwisach podcastowych. Natomiast prenumeratorzy miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” oraz subskrybenci “Pisma”, Audioteki i TOK FM Premium będą mogli słuchać każdego odcinka na tydzień przed ich oficjalną premierą, począwszy od 25 września, na stronach magazynpismo.pl, tokfm.pl oraz w aplikacjach Audioteki i Radia TOK FM.

SŁUCHAJ ROCK RADIA