"Czas ołowiu" - W hołdzie dla Romualda Lipki [PREMIERA]

REKLAMA
"Czas ołowiu" - kultowy utwór z repertuaru Budki Suflera, nagrany w 1984 roku, oryginalnie śpiewany przez Felicjana Andrzejczaka. Autorem niezapomnianego tekstu jest Marek Dutkiewicz - legenda polskiej muzyki, twórca słów do około tysiąca polskich przebojów.
REKLAMA

To dzieło wyjątkowe – przejmująca muzyka i słowa pełne emocji, z którymi nie tak łatwo sobie poradzić, gdy odchodzi ktoś dla nas ważny.

REKLAMA

Marek Dutkiewicz przyjął zaproszenie do współpracy i zaktualizował tekst tak, by stał się on hołdem dla tych Artystów polskiej sceny, po których pozostała niewypowiedziana pustka. W nowej aranżacji piosenka nabiera jednak nowego znaczenia – niesie też pozytywne, pełne nadziei przesłanie – pamiętamy o Was, jesteśmy Wam wdzięczni, dzięki Wam jesteśmy. Dziękujemy!

W „Czasie ołowiu” AD 2021 śpiewają: Katarzyna Wilk, Natalia Zastępa, Grzegorz Skawiński, Kuba Badach, Mateusz Ziółko, Wojtek Cugowski, Marek Kaliszuk i KasjaN.

Data premiery piosenki jest nieprzypadkowa - 6 lutego przypada pierwsza rocznica śmierci Romualda Lipki, twórcy tego przeboju.

Wszyscy Artyści i twórcy wzięli udział w projekcie pro bono, a dochód ze sprzedaży piosenki zostanie przeznaczony na doposażenie oddziałów rehabilitacyjnych Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

REKLAMA

kompozytor: Romuald Lipko

słowa: Marek Dutkiewicz

aranżacja, produkcja muzyczna: Michał Pietrzak

miks i mastering: Marcin Szwajcer

REKLAMA

wydawca: Universal Music Polska

Premiera klipu będzie tutaj:

 

A już dziś zapraszamy o 22:00 do Rock Radia! w programie Niezły Gość porozmawiamy z Wojtkiem Cugowskim który brał udział w tym projekcie!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory