Książka-cegiełka dla dzieci na rzecz równości i otwartości

REKLAMA
Rusza akcja charytatywna Wydawnictwa Agora oraz 43 twórców i twórczyń literatury i ilustracji dziecięcej, w ramach której ukaże się książka-cegiełka "Wszystkie kolory świata", z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci i młodzieży.
REKLAMA

Choć często bardzo się różnimy, łączy nas bardzo wiele. I każdy z nas ma prawo do bycia sobą, bezpieczeństwa i szacunku.

REKLAMA

„Wszystkie kolory świata” to zbiór 20 historii na rzecz empatii, równości i otwartości, przeznaczony dla dzieci w wieku 9-12 lat. Książka, która narodziła się z potrzeby serca i odruchu solidarności z dziećmi wykluczanymi i szykanowanymi z powodu swojej inności.

Wszystkie Kolory ŚwiataWszystkie Kolory Świata mat. prasowe

 Żaba-indywidualistka, która nie umie być jak inne zielone żaby. Biała wiewiórka, która marzy, by być jak rude koleżanki. Dziadek, który wyszedł z szafy. Szkolna drużyna piłkarska, która na znak solidarności z wyszydzanym kolegą postanawia wesprzeć go w zaskakujący sposób.

Każda z tych opowieści odwołując się do empatii, przynosi nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat.

REKLAMA

 „Miłość może natchnąć do stworzenia opowieści. Może połączyć moce najlepszych z najlepszych, którzy chcą, abyśmy żyli w lepszym świecie, z którego owszem, nie wyeliminujemy bólu, ale możemy usuwać cierpienie. A opowieść (…) jest arcynarzędziem miłości – ma bowiem wyjątkową moc otwierania serc i umysłów” – pisze w przedmowie „Wszystkich kolorów świata” Przemek Staroń.

 43 znakomitych artystów – autorek i autorów, ilustratorek i ilustratorów postanowiło wspólnie pomóc dzieciom: Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Daniel de Latour, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek.

 Autorem wstępu jest Przemek Staroń, książkę opracowała graficznie Dorota Nowacka, a przygotowaniem ilustracji do druku zajęła się Daria Szadkowska. Autorem ilustracji okładkowej jest Paweł Pawlak.

Wszystkie Kolory ŚwiataWszystkie Kolory Świata mat. prasowe

REKLAMA

Wszystkie powyższe osoby pracowały nad stworzeniem publikacji całkowicie charytatywnie.

Projekt wsparły także firmy Arctic Paper (dostawca papieru), drukarnia Perfekt oraz Empik – partner publikacji.

 Dochód z książki przeznaczony jest na wsparcie 116 111 telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

„Wszystkie kolory świata” – książka-cegiełka

REKLAMA

Wydawnictwo Agora dla dzieci

Premiera: 16 lutego 2021 r.

https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99013-Wszystkie-kolory-swiata.html

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory