Jak firmy w Polsce wspomagają Ukrainę?

REKLAMA
Jak firmy w Polsce wspierają Ukrainę, zobacz listę i sprawdź jak pomagają!
REKLAMA

OLX

REKLAMA

Serwis OLX uruchomił kategorię Dla Ukrainy | oraz udostępnił powierzchnię reklamową na pomoc Ukrainie.

We wtorek, 1 marca 2022 roku — Serwis OLX uruchomił kategorię, której użytkownicy mają możliwość dodawania ogłoszeń oferujących szeroko pojętą pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Dodawanie ogłoszeń jest darmowe. 

Kategoria Dla Ukrainy jest widoczna po wejściu na stronę główną olx.pl. 

Do kategorii mogą trafiać ogłoszenia o transporcie, zakwaterowaniu, pomocy medycznej, artykułach spożywczych i higienicznych, oraz najważniejszych dla uchodźców usługach z zakresu prawa, czy tłumaczeń. Ogłoszenia można dodawać zarówno w języku polskim i obcym, jak i tylko w języku obcym lub tylko w języku polskim.

REKLAMA

Dodawanie ogłoszeń jest darmowe, oferty i przedmioty również muszą być wystawiane za darmo. Kategoria będzie ewoluować w zależności od potrzeb jej użytkowników.

Dodatkowo w kategorii Praca dodano parametr Zapraszamy pracowników z Ukrainy. Posługując się nim, pracodawcy mogą informować poszukujących pracy, że są otwarci również na zatrudnienie uchodźców z terenów objętych wojną.

T-Mobile

Sieć T-mobile również zmieniła swoje priorytety i teraz jest głównie zaangażowana w działania wspierające naszych wschodnich sąsiadów takie jak: darmowe połączenia do Ukrainy, przekazywanie kart pre-paidowych dla przybywających uchodźców i zniesienie opłat międzynarodowych i roamingowych. Prowadzą również wolontariat i wiele innych działań pomocowych.

REKLAMA

VEERA

Firma VEERA zadeklarowała, że 30% przychodu ze sprzedaż w ich sklepie internetowym pomaranczka.pl uzyskanej w trakcie akcji, to jest, pomiędzy 07/03/2022 a 11/03/2022 przekażą na pomoc Ukraińskim kobietom.

ŻABKA

Łącznie Żabka przekazała 200 ton żywności o wartości 1,4 mln złotych oraz niezbędnych artykułów higienicznych we współpracy z partnerami: Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polski Czerwony Krzyż. Ich pomoc dotarła do m.in. takich miejsc jak: Punkt sztabu kryzysowego podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Korczowej, przejścia graniczne Hrebenne-Rawa Ruska, Dołhobyczów-Uhryniw, Zosin i Dorohusk, a także na dworce PKP w Przemyślu i Warszawie. Została wysłana również pomoc dla ludności cywilnej na Ukrainie, która trafi m.in. do Łucka, Kijowa i Dniepra.

REKLAMA

ERGO HESTIA

Wśród uchodźców z Ukrainy wiele osób przejeżdża przez granicę samochodami. W związku z tym - zgodnie z prawem - muszą mieć obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu od Odpowiedzialności Cywilnej na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim. To ubezpieczenie, które pozwala wypłacić odszkodowanie np. w sytuacji, kiedy kierowca przypadkowo spowoduje kolizję.

Uchodźcom przybywającym z Ukrainy ERGO Hestia finansuje krótkoterminowe ubezpieczenie OC na 30 dni.

Aby je otrzymać, wystarczy zadzwonić na specjalną infolinię ERGO Hestii obsługiwaną w języku ukraińskim: +48 58 766 34 04.

REKLAMA

WARTA

Zarząd Grupy Warta przygotował plan pomocy obywatelom Ukrainy w związku z toczącą się wojną w tym kraju. Pakiet wsparcia składa się z:

- ustanowienia funduszu w wysokości 10 mln zł, który zostanie przeznaczony na potrzeby osób dotkniętych wojną w Ukrainie, w tym przede wszystkim na rzecz sierot i rodzin przebywających obecnie w Ukrainie oraz uchodźców przebywających na terenie Polski,

- ustanowienia funduszu w wysokości 1 mln zł na wsparcie pracowniczych inicjatyw, których celem jest pomoc dla uchodźców z Ukrainy,

REKLAMA

- zatrudnienia przez Wartę znaczącej grupy osób, będących uchodźcami z Ukrainy,

- wstrzymania ubezpieczania majątku firm na terenie Rosji i Białorusi.

AVIVA

Tak prezentują się działania firmy AVIVA:

REKLAMA

- Wsparcie racowników pochodzących z Ukrainy i ich bliskich – pomoc w transporcie do Polski i finansowaniu zakwaterowania; zapewnienie fachowej pomocy psychologicznej.

- Zachęcanie pracowników do bezpośredniego zaangażowania jako wolontariusze i wykorzystania w tym celu dwóch dni roboczych.

- Organizacja zbiórki najbardziej potrzebnych w tej chwili rzeczy, które trafią bezpośrednio do Ukraińców.

- Podwoienie kwoty, którą nasi pracownicy i agenci ubezpieczeniowi wpłacą w tym celu do Fundacji Aviva.

REKLAMA

- Przekazanie 600 maskotek Pana Pikusia dla ukraińskich dzieci przebywających w Polsce w odpowiedzi na inicjatywę Gazeta Ubezpieczeniowa.

Allianz Group, której częścią jest AVIVA, przekaże 10 mln euro na pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy i kolejne 2,5 mln euro na podwajanie pieniędzy zbieranych przez pracowników i pośredników.

ALLEGRO

Allegro przekazało 1 mln złotych na pomoc dla Ukrainy.

REKLAMA

ROSSMAN

1. Kupon -40 proc. dla osób, które chcą wesprzeć uchodźców z Ukrainy

Do 8 marca (wtorek) członkowie Klubu Rossmann w aplikacji Rossmann PL mogą kupić wybrane artykuły z 40 proc. rabatem i przekazać je najbardziej potrzebującym osobom lub organizacjom niosącym pomoc naszym wschodnim sąsiadom. To nie jest promocja. Chcemy ułatwić pomoc potrzebującym.

Zniżką objęte jest ponad 3,5 tys. produktów pierwszej potrzeby. Taniej można kupić m.in. mleka, kaszki, pieluchy, szampony, kremy, mydła, żele pod prysznic, szczoteczki i pasty do zębów, mokre chusteczki oraz proszki do prania. Pełna lista jest dostępna pod specjalnym kuponem w aktualnej wersji aplikacji Rossmann PL.

REKLAMA

Jednorazowy kupon na zakupy dla obywateli z Ukrainy można aktywować w aplikacji i wykorzystać do 8 marca. Znajduje się on w „Profilu" w zakładce „Moje kupony". Akcja obowiązuje w naszych sklepach stacjonarnych i w drogerii internetowej Rossmanna. Rabat naliczany jest od cen regularnych. Aby z niego skorzystać, należy zeskanować aplikację Rossmann PL.

2. Hotel dla uchodźców

W woj. łódzkim udostępniamy hotel dla potrzebujących noclegu uchodźców i zapewniamy im opiekę medyczną, psychologiczną oraz naukę języka polskiego.

3. Wycofanie produktów rosyjskich i białoruskich

REKLAMA

W trybie natychmiastowym zdecydowaliśmy o zdjęciu z półek naszych drogerii 92 artykuły wyprodukowane bezpośrednio w Rosji (decydującym czynnikiem był EAN wskazujący na Rosję jako kraj pochodzenia lub informacja na etykiecie) oraz 101 produktów polskiego dystrybutora (chodzi o rosyjską markę Natura Siberica). Ponadto usunęliśmy z drogerii 20 artykułów pochodzących z Białorusi.

Odpowiadamy też w ten sposób na docierające do nas sugestie od klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji.

4. Ciężarówki z żywnością i wodą w Ukrainie

W Kijowie jest już 9 ciężarówek Rossmanna z żywnością i wodą. W tym tygodniu skierujemy do Ukrainy kolejny taki transport.

REKLAMA

5. Organizujemy wewnętrzne zbiórki

W ponad 640 drogeriach trwają zbiórki produktów dla potrzebujących, których organizatorami są pracownicy. Do akcji może dołączyć każda drogeria. Prowadzimy także zbiórkę rzeczy w centrali.

6. Finansowa zapomoga dla pracowników z Ukrainy

Każdy nasz pracownik, który jest obywatelem Ukrainy, otrzymał zapomogę w wysokości 1000 zł, dzięki której mógł, wesprzeć swoich bliskich. Dotyczy to osób, które są bezpośrednio zatrudnione w Rossmannie, a także pracowników firm zewnętrznych.

REKLAMA

7. Współpracujemy z organizacjami niosącymi pomoc

Współpracujemy z organizacjami i fundacjami. Wsparcie od nas otrzymał Caritas, PCK, a także fundacje: „Jestem", „Zobacz mnie" i „Happy Kids". Za ich pośrednictwem dostarczyliśmy artykuły higieniczne dla potrzebujących z Ukrainy. Do Wydziału Obrony Cywilnej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi przekazaliśmy kilkadziesiąt palet produktów, które rozdano uchodźcom.

8. Czerwona linia, contact center i konsultacje w centrach dystrybucyjnych

Zapewniamy anonimową pomoc specjalistów z zakresu psychologii, prawa i finansów (w j. polskim i ukraińskim).

REKLAMA

Uruchomiony został contact center obsługiwany przez trenerów z Rossmanna. W naszych centrach dystrybucji uruchomione zostały specjalne dyżury, podczas których można porozmawiać ze specjalistami.

9. Pokazujemy solidarność

Do wszystkich drogerii i centrów dystrybucyjnych przesłaliśmy naklejki na identyfikatory z flagami Polski i Ukrainy. Zmieniliśmy także nasz logotyp pokazując, że nawet w ten sposób chcemy wesprzeć walczącą Ukrainę.

Biedronka

REKLAMA

Sieć Biedronka podjęła decyzję o przyznaniu wszystkim pracownikom obywatelstwa ukraińskiego zatrudnionym na umowę o pracę bezzwrotnego wsparcia finansowego w wysokości 1000 zł. To gest solidarności sieci z ukraińskimi pracownikami, szczególnie ważny dla tych, których rodziny pozostały na Ukrainie.

Biedronka i Fundacja Biedronki wspólnie zdecydowały o uruchomieniu programu pomocy na bezprecedensową skalę dla Ukraińców przybywających do Polski w związku z militarną agresją Rosji. Dostawy produktów pierwszej potrzeby w ramach programu ruszą już w tym tygodniu. Sieć deklaruje też szybkie zatrudnianie obywateli Ukrainy, a także zapewnia specjalną pomoc psychologiczną dla swoich pracowników w języku ukraińskim.

Sieć Biedronka rozwija kolejne formy wsparcia dla Ukrainy. Od teraz również klienci Biedronki mogą się zaangażować w akcję pomocową w trakcie codziennych zakupów. Sposoby są dwa: wpłata finansowa podczas płacenia w kasach tradycyjnych oraz samoobsługowych albo dołączenie do organizowanej wspólnie z Bankami Żywności zbiórki produktów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. To kolejne działania w ramach programu Biedronki Wsparcie dla Ukrainy po ogłoszeniu wsparcia produktowego na kwotę 10 mln zł przez sieć oraz Fundację Biedronki, a także donację o wartości 5 mln EUR ze strony Grupy Jeronimo Martins.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory