Koncerty specjalne Women's Voices Kolektyw zwieńczą Co Jest Grane Festival
Women’s Voices Kolektyw to unikalny projekt, który można będzie zobaczyć tylko na tegorocznym wydarzeniu Co Jest Grane Festival – w tym roku impreza odbędzie się na Terenie Rekreacyjnym przy Łazienkach Królewskich w Warszawie (ul. Myśliwiecka 1). Kobiece głosy usłyszymy w dwóch kombinacjach - pierwszy skład kolektywu pojawi się na scenie na zakończenie pierwszego dnia festiwalu w piątek, 17 czerwca o godz. 23:00 w składzie: Paulina Przybysz, Ania Karwan, Margaret, Julia Pietrucha i Natalia Przybysz. Drugi natomiast zaprezentuje się publiczności w sobotę, 18 czerwca o godz. 23.00, a stworzą go: Paulina Przybysz, Monika Borzym, Kasia Lins, Maria Peszek i Brodka.
Paulina Przybysz nie przez przypadek dołączy do obu składów - to właśnie ona jako dyrektorka artystyczna projektu wystąpiła z inicjatywą przekazania festiwalowiczom poczucia mocy i sprawczości poprzez energię piosenek zarówno z repertuaru festiwalowych artystek, jak i też utworów wybranych spośród światowych power songów. W tym roku motorem napędzającym występy jest hasło „BE BRAVE!".
BE BRAVE - odważne kobiety inspirują!
Paulina Przybysz podkreśla, że przygotowaniom do koncertów przyświeca idea siostrzeństwa: Atmosfera wokół prób, samego występu, jak i to wszystko dookoła, co towarzyszy naszym spotkaniom, ładuje akumulatory i przypomina mi, że na szeroko rozumianej scenie nie jesteśmy po to, żeby rywalizować, ale poprzez sztukę tworzyć wspólne przestrzenie, w których kobieca energia może czuć się bezpiecznie i która może inspirować do odwagi polskie kobiety.
O Kolektywie Women’s Voices
W tegorocznym składzie Women’s Voices Kolektyw zobaczymy artystki związane z festiwalem Women’s Voices od lat.
Paulina Przybysz, dyrektorka artystyczna koncertów Women’s Voices, regularnie zachwyca publiczność autorskim materiałem oraz nowymi pomysłami na muzykę sprzed lat. Album „Piękno. Tribute to Breakout", będący hołdem dla legendarnej grupy Tadeusza Nalepy, wydała zaledwie kilka tygodni temu. W nagraniach towarzyszyli jej muzycy z poprzedniego składu artystki, Rita Pax.
Ania Karwan znakomicie czuje się w każdym repertuarze, ale najlepiej w muzyce filmowej - głos artystki wzruszał w wielu komediach romantycznych, m.in. w „Listach do M." czy „Planecie Singli".
Margaret zaczynała od popowych piosenek w sam raz do tańca, dziś odważnie rapuje o kobiecej sile, depresji i trudnych momentach w życiu.
Natalia Przybysz przypomniała ostatnio, jak charyzmatyczną artystką była Kora i że wszystko zaczyna się od miłości.
Hipnotyzującej muzyki i głosu Julii Pietruchy najlepiej słucha się w podróży, bo właśnie tam - między kolejnymi wyprawami w najdalsze, ale i najbliższe zakątki świata - powstały jej albumy.
Jazz Moniki Borzym podbija światowe sceny - dzięki niej muzyka dość trudna w odbiorze zyskuje nowe oblicze.
Charyzmatyczna Kasia Lins świetnie czuje się nie tylko w roli wokalistki i kompozytorki, ale też jako reżyserka oryginalnych audiowizualnych koncertów.
Znakomitą reżyserką jest też Brodka, artystka wszechstronna, która swój wizerunek sceniczny od A do Z wymyśla sama.
Maria Peszek krzyczy, że „J*bie to wszystko", wspiera społeczność LGBT, nie wierzy w Boga i piętnuje rząd PiS-u.
Bardziej „BE BRAVE" być już chyba nie można.
Wiele artystek, wspólny kobiecy głos
Każda z zaproszonych na Co Jest Grane Festival wokalistek zajmuje ważne miejsce w historii muzyki, nie boi się śpiewać tego, co myśli, i z każdym kolejnym albumem udowadnia, że połączenie kobiecej wrażliwości oraz talentu daje spektakularne efekty. Jako solistki tworzą oryginalny autorski materiał, wszystkie razem mówią jednym kobiecym głosem „Women’s Voices Kolektyw".
- Po kilku latach przygotowywania koncertów Women’s Voices, nachodzi mnie refleksja, że mamy na naszej polskiej scenie muzycznej ogromną moc i chęć kobiecej współpracy - podkreśla Paulina Przybysz, dyrektorka artystyczna koncertów Women’s Voices i członkini Women’s Voices Kolektywu. To ona ustala składy najpopularniejszej kobiecej orkiestry w Polsce i przygotowuje repertuar. - W procesie przygotowań mam wielką przyjemność obserwowania, jak zaproszone artystki generują zupełnie inną energię, dążąc do utworzenia wspólnego mocnego przekazu. Poruszając się po różnych gatunkach muzycznych, czasem szeptem, a czasem pełną ekspresją, czasem przełamując swoje przyzwyczajenia i wychodząc ze strefy komfortu, dają z siebie, co najlepsze.
Rozmowy o odwadze
Festiwalowi Co Jest Grane towarzyszy w tym roku strefa spotkań „BE BRAVE", w której dziennikarki „Wyborczej" porozmawiają z artystkami i artystami m.in. o odwadze i byciu sobą. - Siostrzeństwo i odwaga wypowiadania własnego zdania wybrzmiewa zarówno w autorskich piosenkach naszych artystek, jak i za pomocą światowych power songów oraz słów kobiecych autorytetów. To właśnie nasze „BE BRAVE". Takie hasło przyświeca naszej strefie festiwalowej, do której serdecznie zapraszamy na inspirujące spotkania - mówią organizatorzy.
Męskie głosy na Co Jest Grane Festival
Poza Women’s Voices Kolektyw na scenie Co Jest Grane Festivalu wystąpią najpopularniejsi polscy artyści: Krzysztof Zalewski, Igo i Karaś/Rogucki. Każdy koncert Zalewskiego to minimum 500 spalonych kalorii, bo trudno nie tańczyć słysząc „Zabawę", „Tylko nocą" czy „Jak dobrze". Przy zachrypniętym głosie Igo można się rozpłynąć - nowych autorskich piosenek wokalisty jako jedni z pierwszych posłuchają właśnie uczestnicy czerwcowej imprezy Co Jest Grane. O romantyczne uniesienia połączone z rockową muzyką zadbają Karaś i Rogucki - panowie, którzy udowadniają, że w muzyce różnica wieku inspiruje i otwiera oczy na nowe gatunki.
Pełny line up z godzinami koncertów pojawi się 3 czerwca br. na Facebookowym profilu festiwalu https://www.facebook.com/cojestgrane24festival.
Co Jest Grane Festival
Co Jest Grane Festival to miejski festiwal kulturalny organizowany w piknikowej scenerii. Na wydarzenia składają się koncerty artystów, filmy, przedstawienia, rozmowy, dyskusje na gorące tematy, wystawy, spotkania autorskie, strefa dla dzieci i dużo pysznego jedzenia. W tym roku festiwal powraca po 2-letniej pandemicznej przerwie z mocnym kobiecym akcentem.
- Co Jest Grane Festival wraca w wersji dostosowanej do tego, co dzieje się aktualnie w polskim popie, czyli jako Women’s Voices. Kobiety narzucają ton tego, co jest obecnie grane i festiwal chce to pokazać. To kobiety staną za sterami Co Jest Grane Festivalu, ale zaprosiły też męską część line upu oraz dodatkowych gości - zdradzają Ania Pruszyńska, dyrektor produkcji eventów i Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów, przedstawiciele Agory S.A. i organizatorzy Co Jest Grane Festivalu
Prestiżowa lokalizacja, rodzinna atmosfera
Co Jest Grane Festival słynie nie tylko z niezapomnianych przeżyć muzycznych, ale też piknikowej, rodzinnej atmosfery. Dobrą energię będzie można poczuć już 17 i 18 czerwca 2022 r. w miejscu, które debiutuje jako przestrzeń festiwalu – to Teren Rekreacyjny przy Łazienkach Królewskich w Warszawie (ul. Myśliwiecka 1).
Nie zwlekaj, kup bilet!
Dzieci do 5 lat wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie. Dzieci w wieku 6 do 12 lat płacą połowę ceny. Pozostali mogą kupić bilety jednodniowe (130 zł) lub karnety (199 zł). Bilety dostępne są stacjonarnie w Empiku oraz za pośrednictwem bileterii eBilet, Empik Bilety, Going App.
Answear.com po raz kolejny mecenasem kobiecego grania
Answear.com – sklep internetowy z ofertą topowych modowych marek. W ciągu 10 lat działalności Answear zyskał międzynarodowy zasięg i zdobył zaufanie tysięcy klientek i klientów, inicjował też projekty wspierające młode talenty w branży mody oraz akcje charytatywne. W swoich działaniach pragnie skupić się jeszcze mocniej na kobietach. Marka wierzy w ich siłę, podziwia odwagę, dopinguje do zmian, łamania schematów i walki: o siebie, swoje życie i lepsze jutro. Współpraca przy tworzeniu festiwalu jest dla Answear wyróżnieniem, a także okazją, by głos festiwalowych bohaterek stał się jeszcze mocniej słyszalny, a ich historie i postawy mogły inspirować kolejne pokolenia odbiorców.
Organizatorami Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition są Agora S.A. i Wyborcza.pl. Patronat Honorowy nad festiwalem objął Prezydent M. St. Warszawy. Partnerem głównym festiwalu jest Answear.com, a partnerem merytorycznym Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Festiwal sponsoruje Perła Browary Lubelskie. Partnerami festiwalu zostali Miasto Stołeczne Warszawa, Instax Fuji Film, Ambasada Szwajcarii, Pandora, Belvedere, Factory Annopol i Ursus, Herbapol, Enel-Med Stomatologia, ESTELL Medycyna i Stomatologia Estetyczna. Patroni medialni: „Wysokie Obcasy", Rock Radio, Helios, SundanceTV, „KMAG", „HIRO", KAMPUS, Radio Nowy Świat, Rytmy.pl, CGM, Noizz.