Wyloguj się na weekend w Rock Radiu: Przegląd popularnych planszówek

Maciej Jesionowski z firmy Rebel prezentuje słuchaczom Rock Radia najlepsze gry planszowe. Sprawdź, w co warto zagrać z rodziną i przyjaciółmi.

W tym artykule znajdziecie odpowiedź na pytanie: jaką fajną, nową planszówkę sobie sprawić?

 Poznajcie 8 gorących tytułów ze stajni Rebela

 Nemezis Lockdown

Nemezis Lockdown marki Rebel to gra typu survival horror. Gracze wcielają się w pracowników bazy marsjańskiej albo osoby, które przyleciały do bazy na statku Nemezis. W pewnym momencie w bazie następuje awaria, gasną światła, a gracze muszą się wydostać z potrzasku. Za pomocą kart gracze krążą po całej bazie i starają się zrealizować cele, które dała im korporacja albo które wyznaczyli sami w sobie. Celem jest przetrwać. Warto również zaznaczyć, że w grze Nemezis Lockdown ważne jest zaufania do innych graczy. Pytanie tylko: komu możesz zaufać…

 Wsiąść do pociągu: Europa (specjalna edycja wydana na 15 rocznicę tytułu)

Gra Wsiąść do pociągu: Europa jest idealna dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami. Zadaniem gracza jest zbudowanie na mapie Europy połączeń pomiędzy miastami za pomocą kart. Gracze zbierają karty w odpowiednim kolorze, które potem zamieniają na trasy, układając na planszy plastikowe wagoniki. Na początku, a także w trakcie gry dobieramy karty celów, które musimy zrealizować. Za niezrealizowane cele dostajemy ujemne punkty, a inni gracze mogą popsuć nam szyki. Wsiąść do pociągu: Europa marki Rebel to edycja ekskluzywna, która świetnie sprawdzi się np. jako prezent gwiazdkowy

7 cudów świata. Architekci

Idealny wybór dla osób szukających fajnej, ale nieskomplikowanej rozrywki. 7 cudów świata. Architekci marki Rebel to prosta gra karciana z pięknie wydanymi komponentami w plastikowych puszkach. Sama rozgrywka jest dosyć prosta i polega wzięciu karty z prawej, z lewej albo ze środka. W ten wybór zagłębiamy się, im dalej idziemy w grę. Jesteśmy architektami, którzy budują cuda świata. Warto dodać, że choć w grę może grać do 7 osób, to dla nas najważniejsi są sąsiedzi z prawej i z lewej strony. To bowiem z nimi bezpośrednio będziemy prowadzić wojny lub walczyć o karty.

 Harry Potter. Mistrz pojedynków

Gra nie tylko dla fanów Harrego Pottera. Zaliczana do tzw. "imprezówek", czyli gier bez skomplikowanej instrukcji. Harry Potter. Mistrz pojedynków jak sama nazwa wskazuje polega na pojedynkowaniu się. Gramy w 4 do 8 osób w 30 minut. Każdy gracz dostaje swoją różdżkę. Gra polega na rzucaniu zaklęć w innych. Wszystko zależy jednak od zestawu kart, który mamy w ręku. Harry Potter. Mistrz pojedynków marki Rebel to fajna gra integracyjna. Natomiast fani książek na pewno docenią stylizowane komponenty dołączone do gry.

 Wilkołaki z Czarnego Lasu

Wilkołaki z Czarnego Lasu to gra przeznaczona dla 8 do 18 osób. Otrzymujemy kartę, która informuje nas czy jesteśmy człowiekiem, wilkołakiem albo osobą ze specjalnymi zdolnościami, np. myśliwym. Ludzie mają za zadanie wyeliminować Wilkołaki z wioski. Natomiast Wilkołaki mają za zadanie zostać dominującą większością. Gra Wilkołaki z Czarnego Lasu marki Rebel podzielona jest na fazę nocy (gdy wilkołaki wybierają, którego z wieśniaków się pozbyć) i fazę dnia (gdy mieszkańcy starają się wyeliminować wilkołaki ze swojego grona). Warto dodać, że za dnia nie da się odróżnić kto jest wilkołakiem, a kto człowiekiem… Dlatego najważniejszą rzeczą w tej grze jest umiejętność blefowania.

 Dylemat wagonika

Fani internetowego komiksu Cyanide and Happiness na pewno docenią grę Dylemat wagonika marki Rebel. Naszym zadaniem w grze jest wejście w pewien psychologiczny dylemat. A dokładniej dylemat wagonika, który polega na tym, że gracz stoi za sterami pociągu. Po lewej stronie torów leżą pewne osoby, a po prawej inne. Gracz nie może zatrzymać pociągu. Może jedynie skręcić w lewo lub w prawo. Pytanie brzmi: kogo poświęcić? Na szczęście mocną stroną gry Dylemat wagonika jest humor, który znajdziemy na kartach gry. Dlatego właśnie większość zabawy rozgrywa się nad stołem, kiedy gracze sami tworzą własne opowieści czy nadają osobistego charakteru postaciom.

 Żółwik Plusk

Jeśli szukacie czegoś dla najmłodszych graczy Żółwik Plusk marki Rebel to strzał w 10. Jest to gra zręcznościowa dla dzieci od 5 roku życia. Stworzona po to, aby rozwijać umiejętności manualne oraz pamięć maluchów. Podczas zabawy pstrykamy żetonem żółwicy na torze, aby mogła ochlapać swoich przyjaciół. Im bliżej środka jeziora się znajdzie, tym większa szansa na wywabienie ich z kryjówek. Żółwik Plusk to gra dla dzieci, ale gwarantujemy, że rodzice też będą się świetnie przy niej bawić.

Kroniki Zamku Avel

Doskonała gra dla całej rodziny. Kroniki Zamku Avel marki Rebel to gra kooperacyjna, czyli taka, w której wszyscy gracze grają do jednej bramki. Każdy gracz ma swoją postać i wspólnie z innymi graczami stara się przejść przez różne krainy, ale przede wszystkim ochronić tytułowy zamek. Oczywiście na każdym kroku czyhają na nas różne niespodzianki... Gdzieś w lesie są potwory, jest mroczny księżyc zwiastujący nadejście monstrum… To właśnie to Monstrum zagraża magicznemu królestwu Avel. A my musimy zrobić wszystko, aby go pokonać. Warto dodać, że gra Kroniki Zamku Avel to całkowicie polska produkcja. Zawiera piękne ilustracje, a także pięknie wykonane komponenty.

SŁUCHAJ ROCK RADIA