Obywatele Republiki w Poznaniu

REKLAMA
Ponadczaswowe piosenki z repertuaru Republiki znów na żywo! Słuchaj Rock Radia i wygraj bilety.
REKLAMA

Już 15 października legendy polskiej sceny muzycznej Zbigniew Krzywański i Leszek Biolik ponownie wystąpią razem na jednej scenie i zaprezentują piosenki z repertuaru swojego dawnego zespołu pod nazwą Republika. Koncert odbędzie się w Sali Ziemi znajdującej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zaśpiewają wyjątkowi wokaliści i wokalistki: Renata Przemyk, Kaśka Sochacka, Piotr Rogucki i Błażej Król, a akompaniować będą muzycy zespołu Elements.

REKLAMA

Wystąpi też trio Zbigniew Krzywański, Jacek Bończyk i Jakub Nowak w projekcie Czarno-Białe Ślady.

Piosenki, które usłyszycie podczas tego koncertu nie są zwyczajne. Są ponadczasowymi perełkami pokazującymi kunszt twórczy Grzegorza Ciechowskiego oraz Zbigniewa Krzywańskiego, Sławomira Ciesielskiego, Leszka Biolika i Pawła Kuczyńskiego. To niezwykłe opowieści o życiu, miłości, przemijaniu, radościach i smutkach dnia codziennego, ukazującymi również relacje wewnętrzne twórcy i walkę z samym sobą. To także wyjątkowo trafny obraz rzeczywistości, w której powstawały, a jednocześnie zadziwiająca celna diagnoza czasów współczesnych.

Ciechowski jak mało kto w polskiej muzyce zdawał sobie sprawę z wartości rocka jako dziedziny sztuki. Przeszedł długą drogę od ascezy i minimalizmu z legendarnego debiutu płytowego „Nowe sytuacje", poprzez socrealistyczną metamorfozę i różnorodność płyty „Tak, tak!", aż po nowoczesny i eklektyczny album „Masakra". Każdy z etapów jego twórczości (w tym ten realizowany jako „Obywatel G.C.") na trwale wpisał się w naszą kulturę. Większość z nich zostanie zaprezentowana podczas poznańskiego wieczoru.

Październikowe wydarzenie ma dodatkowy ciężar gatunkowy. To w Poznaniu Zespół Republika wystąpił ostatni raz publicznie. Miało to miejsce 11 listopada 2001 roku. Niespełna sześć tygodni później Ciechowski nagle zmarł i Zespół zawiesił działalność. Minęło 21 lat i te piosenki będzie można znowu usłyszeć w Poznaniu, przekonując się o ich mocy i ponadczasowym przesłaniu.

REKLAMA

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/866296014359831?ref=newsfeed

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/obywatele-republiki/?partner=musiccompanyspzoo

 Organizator: Music Company

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory