DIRE STRAITS SYMFONICZNIE: Badach, Napiórkowski, Herdzin

REKLAMA
Wyjątkowy muzyczny projekt Dire Straits Symfonicznie powraca! Niezapomniane utwory legendarnego brytyjskiego zespołu w wykonaniu Krzysztofa Herdzina, Kuby Badacha i Marka Napiórkowskiego ponownie zabrzmią podczas trzech koncertów w Poznaniu, Katowicach i Warszawie.
REKLAMA

Dwa pozornie odległe światy – muzyki rockowej i symfonicznej – spotkają się znów po to, by bogactwem i pełnią brzmienia zaskoczyć nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Projekt Dire Straits Symfonicznie powstał dzięki pracy i zaangażowaniu jego pomysłodawców: Krzysztofa Herdzina – autora genialnych aranżacji orkiestrowych, Kuby Badacha – wszechstronnie utalentowanego wokalisty o niezwykłej barwie głosu oraz Marka Napiórkowskiego – czołowego polskiego gitarzysty.

REKLAMA

„Money for Nothing", „Sultans of Swing", „Walk of life", „Brothers in Arms", „Your latest trick", „Private Investigations" – to tylko niektóre, doskonale znane utwory, które będzie można usłyszeć podczas nadchodzących koncertów. Zaaranżowane z rozmachem przez Krzysztofa Herdzina w wykonaniu orkiestry dodatkowo zyskają zupełnie nowy wymiar. Całości dopełnią czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej.

Kuba Badach – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Jako dwunastolatek, w 1988 r., nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 r. rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem. Zdobywca nagrody Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii „Wokalista". Nagrywał też ścieżki dźwiękowe do filmów, w tym do „Ławeczki" Macieja Żaka i polskiej wersji językowej filmu animowanego „Droga do El Dorado".

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują jego albumy solowe, w tym m.in. „Wolno" (2007, złota płyta).

Krzysztof Herdzin to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, multiinstrumentalista i wykładowca akademicki. Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland" nagrodzonej Oscarem w 2005 r. Nagrał ponad 200 płyt, w tym 21 autorskich, za które otrzymał 19 złotych i 5 platynowych płyt. Odznaczony Srebrnym Medalem Gloria Artis, laureat Fryderyka 2012 (jazzowy kompozytor/aranżer roku) oraz m.in. nagrody Programu III Polskiego Radia – Mateusze Trójki 2014 (w kategorii całokształt) i jedenaście razy w ankiecie czytelników Jazz Forum „Jazz Top" wybierany aranżerem roku. W styczniu 2021 r. otrzymał tytuł naukowy profesora sztuk muzycznych, prowadzi własną klasę fortepianu jazzowego. Dyrygował ponad 40 orkiestrami w Polsce i za granicą.

REKLAMA

Harmonogram koncertów:

- 28.11.2022 r. – NOSPR, Katowice

- 30.11.2022 r. – Aula UAM, Poznań

- 6.12.2022 r. – Teatr Muzyczny ROMA, Warszawa

REKLAMA

Słuchaj uważnie Rock Radia i zgarnij bilety na to wydarzenie!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory