Lektura obowiązkowa: Bono - Surrender

Posłuchaj fragmentów autobiografii Bono!

W listopadzie 2022 ukazała się autobiografia Bono - legendarnego wokalisty i lidera irlandzkiego zespołu rockowego U2, muzyka i aktywisty. Książka "Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść" ukazała się 1 listopada nakładem wydawnictwa Alfred A. Knopf. Polskim wydawcą książki jest Wydawnictwo Agora, które zaplanowało premierę na 23 listopada. Jej tłumaczem jest Paweł Lipszyc.

 6.lutego w Rock Radiu, w audycji "Lektura obowiązkowa" można było posłuchać fragmentów książki.

Bono po raz pierwszy opowiada własnymi słowami o swoim niezwykłym życiu i ludziach, z którymi je dzielił. Wspomina, jak wkrótce po stracie matki poznał swoją przyszłą żonę oraz członków kapeli. Zabiera nas w niezwykłą podróż, która uczyniła z U2 jeden z najbardziej wpływowych zespołów rockowych świata. Bono opowiada też o dwudziestu latach działalności na rzecz walki z AIDS i ubóstwem. Z poczuciem humoru i głęboką autorefleksją rozlicza się z życiem, wiarą, rodziną i przyjaciółmi, którzy wspierali go, rywalizowali z nim i kształtowali.

Podtytuł Surrender, „40 PIOSENEK, JEDNA OPOWIEŚĆ" nawiązuje do 40 rozdziałów książki - każdy z nich nosi tytuł jednej z piosenek U2 i ilustruje go rysunek wykonany przez Bono.

SŁUCHAJ ROCK RADIA