Mroczna, krwawa, tajemnicza. Zapraszamy na "Kryminalną majówkę" w Rock Radiu

REKLAMA
Rock Radio jak co roku w długi weekend zaprasza na "Kryminalną majówkę". Porozmawiamy o krwawych, w dosłownym tego słowa znaczeniu, koncertach, polskiej mafii czy ukrytych przekazach w popularnych piosenkach.
REKLAMA

1 maja w Rock Radiu

1 maja od 10:00 Tomek Obertyn przybliży mroczne wydarzenia, które rozegrały się podczas rockowych koncertów. Zamach terrorystyczny na koncercie Eagles of Death Metal, atak szaleńca na koncercie Damageplan, płonący muzycy, awarie pirotechniczne i wiele innych w audycji „Krwawy koncert w Rock Radiu".

REKLAMA

Po 15:00 gościem Kuby Kalety będzie Artur Górski, dziennikarz i współautor bestsellerowych książek, pisanych wspólnie z Jarosławem „Masą" Sokołowskim, najsłynniejszym świadkiem koronnym w kraju. W audycji "Pruszków kontra Wołomin – czyli Mafia po polsku" dowiemy się, co polscy mafiozi robili ze swoimi ciężko zrabowanymi pieniędzmi. W jakim celu odwiedzali redakcje największych mediów? I co mieli wspólnego z konkursami piękności?

Polska mafia — temat, który elektryzuje społeczeństwo od ponad trzydziestu lat. Byli gangsterzy piszą książki, występują w teledyskach i pojawiają się na galach MMA. Jednym słowem — obrastają mitem, który będziemy rozkładać na czynniki pierwsze.

2 maja w Rock Radiu

2 maja w Rock Radiu piosenki, zawierające ukryte treści. W audycji "Pod przykrywką — tajemnice ukryte w muzyce" przyjrzymy się kawałkom, które rzekomo mają ukryte treści. Pewnie większość z nich to bujda. Ale co jeśli gdzieś tam tkwi ziarnko prawdy? O tym opowie od 10:00 do 15:00 Rysiek Brzeziński.

Po 15:00 gościem Kuby Kalety będzie Przemysław Piotrowski — autor poczytnych kryminałów i thrillerów, w tym uwielbianej przez czytelników serii o Igorze Brudnym. A jednocześnie autor reportażu "La Bestia. Śladami największego seryjnego mordercy wszech czasów".

REKLAMA

Bohaterem audycji „Śladami Bestii" będzie Luis Garavito — gwałciciel, pedofil, a przede wszystkim najbardziej brutalny i bezwzględny seryjny morderca w dziejach ludzkości. Przyznał się do 147 zabójstw młodych chłopców. Ale w rzeczywistości mógł mieć na koncie nawet ponad 600 ofiar. Skazano go na 1853 lata więzienia. Miał wyjść na wolność już po... 22.

W jaki sposób nieśmiały, zahukany chłopiec z kolumbijskiego miasteczka przeistoczył się w Bestię? Co trzymał w czarnych walizkach? I dlaczego dostał możliwość opuszczenia więziennych murów? Odpowiedzi na te pytania już 2 maja między 15:00 a 20:00 tylko w Rock Radiu.

'Kryminalna majówka' w Rock Radiu'Kryminalna majówka' w Rock Radiu Fot. Rock Radio

3 i 4 maja w Rock Radiu

W długi weekend trzeba znaleźć czas na sport. A jak sport, to najlepiej narodowy. Najbardziej rozpowszechnioną dyscypliną w majówkę jest oczywiście tzw. krykiet po polsku – czyli brykiet. Albo po prostu grill. Podczas tegorocznej "Kryminalnej majówki" w Rock Radiu, w audycji "Cykuta czy arszenik", wrzucamy na ruszt najsłynniejsze otrucia. 3 maja po 10:00 zaprasza Tomek Obertyn.

REKLAMA

Od 15:00 audycja "I ślad po nich zaginął". W przypadku zabójstwa mamy ciało, sprawcę i motyw. W przypadku zaginięcia mamy same znaki zapytania. Nie ma ciała, nie ma sprawcy, nie znamy też motywu. Czy zaginięcie to efekt nieszczęśliwego wypadku? Chęć ucieczki przed problemami? A może to "po prostu" niewykryte zabójstwo? Te wszystkie znaki zapytania to wyzwanie zarówno dla policji, jak i dla... pisarzy. Motyw osób, które przepadły bez śladu, regularnie pojawia się również w twórczości eksperta Rock Radia — Roberta Małeckiego.

4 maja od 10:00 do 15:00 zagramy "Zabójcze kawałki" w Rock Radiu. Mówi się, że zbrodnia nie popłaca. No, chyba że napisze się o tym konkretną piosenkę i stanie się ona międzynarodowym przebojem. Gorzej, jeśli ktoś zaplanuje zbrodnię na podstawie popularnego utworu. Historie zabójczych kawałków opowie Rysiek Brzeziński.

Zapraszamy na "Kryminalną majówkę" w Rock Radiu!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory