PETER HOOK gwiazdą Festiwalu Soundedit 2010

REKLAMA
Peter Hook, basista Joy Division i New Order, będzie największą gwiazdą rozpoczynającego się 10 września w Łodzi festiwalu Soundedit, jedynej na świecie imprezy poświęconej producentom muzycznym.
REKLAMA

Peter Hook wystąpi w Wieczorze z Unknown Pleasures . W imieniu zmarłego w 1991 r. Martina Hannetta, twórcy niezwykłego brzmienia Joy Division, producenta płyt New Order i Happy Mondays, odbierze też festiwalową nagrodę - statuetkę Człowieka ze Złotym Uchem. Kolejne otrzymają Adrian Sherwood, legenda dubu, właściciel wytwórni On-U Sound, i Andrzej Smolik.

REKLAMA

Peter Hook to założyciel i muzyk takich legendarnych zespołów jak Joy Division i New Order. Po tragicznej śmierci Iana Curtisa i niejako naturalnej przemianie Joy Division w New Order, zespół poszukując swojego brzmienia, zmienił stylistykę łącząc muzykę gitarową i elektroniczną. New Order zdobyło zaufanie zarówno publiczności jak i krytyków. Zespół rozwiązał swoja działalność w 2007 roku, kiedy to Peter Hook ogłosił swoje odejście. Peter Hook znany jest ze swojego charakterystycznego, wysokiego brzmienia gitary basowej, które wykształcił grając w Joy Division. Również w Joy Division, wspierał Iana Curtisa na wokalu. Oprócz działalności w Joy Division i New Order, Hook nagrywał również z Revenge (One True Passion), Monaco (Music For Pleasure, Monaco), Ad Infinitum (singiel "Telestar").     

Peter Hook zaangażowany jest również w inny projekt. Razem z zespołem The Light, w trzydziestą rocznicę śmierci Iana Curtisa, zagrał koncert składający się ze wszystkich piosenek znajdujących się na płycie Joy Division , Unknown Pleasures. Obecnie jeździ po festiwalach, powtarzając ten wyczyn. Peter Hook zawita do Łodzi 11 września ,będzie opowiadał o powstawaniu płyty Unknown Pleasures oraz przedstawi jej fragmenty na żywo.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory