YEASAYER zagra w Warszawie!

Wszyscy, którzy przegapili występ Yeasayera na tegorocznym Openerze, mają okazję nadrobić zaległości. Nowojorczycy przyjadą do Polski 2 listopada.

Niedawno wydany drugi album kwartetu "Odd Blood" magazyn Rolling Stone uznał ich za 'pionierów sceny, która odmawia jednoznacznej deklaracji, czy wybrać eksperymentalne przygody, czy czystą popową przyjemność'. Muzyki Yeasayer nie da się łatwo określić - elektronika i disco łączy się z rockiem, a psychodeliczne klimaty świetnie komponują się z wpływami afrykańskimi i bliskowschodnimi harmoniami. Być może to efekt szerokich zainteresowań członków zespołu (jako inspiracje wymieniają Davida Bowie, Wu Tang Clan i Fleetwood Mac), a być może to wpływ nowojorskiego Brooklynu, który muzycy obrali sobie za siedzibę. Jak wiadomo, w ciągu ostatnich lat to właśnie tam powstaje najwięcej ciekawych projektów muzycznych z MGMT na czele.

Ze swoim otwartym stylem Yeasayer wpisują się znakomicie wkomponowują się w nowojorską alternatywę bo przecież niedaleko im np. do LCD Soundsystem ! Yeasayer uwielbiani są po obu stronach oceanu. W ciągu swojej krótkiej historii zdołali już zagrać na największych europejskich festiwalaach !

YEASAYER 2 listopada 2010 (wtorek) PALLADIUM, ul. Złota 9, Warszawa WEJŚCIE: od godz. 19:00 KONCERT: godz. 21:00

SŁUCHAJ ROCK RADIA